Про це розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв'ю.

Актуально Закарпаття з наступного тижня перейде в жовту зону: які навчальні заклади продовжать роботу

Рішення ухвалює виключно комісія ТЕБ та НС

Рішення комісії має бути гармонізованим зі змінами у постанові 1236, які регулюють обмеження або порядок роботи тих чи інших зон. Рішення про введення або перехід до іншої зони ухвалює виключно комісія,
– запевнив Кузін.

Якщо таке рішення ухвалять, то воно вступить у силу лише через тиждень. Адже будь-які зміни у карантинних правилах зачеплять роботи державних установ, бізнесу та торкнуться життя громадян.

Уряд раніше змінив карантинні обмеження

Зазначимо, що напередодні уряд змінив карантинні обмеження України. Так COVID-сертифікати будуть поділятись на "жовті" та "зелені". У цих документах буде інформація про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від коронавірусу.

Які вимоги встановити у разі переходу до "жовтої" зони:

  • спростили вимоги до роботи навчальних закладів – працюватимуть за наявності не менше як 80% працівників з "жовтими" чи "зеленими" COVID-сертифікатами;
  • обмеження не будуть застосовувати, якщо всі учасники та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників культурних закладів, спортзалів, хоча б один з COVID-сертифікатів.

До теми Власники закладів у жовтій зоні самі вирішуватимуть, чи надавати послуги тільки вакцинованим

Яка ситуація з коронавірусом в Україні?

Станом на 14 вересня в Україні виявили 2 мільйони 321 тисячі 156 випадків коронавірусу, з них померли 54 457, одужали 2 223 272 хворих. За останню добу COVID-19 діагностували у 3332 осіб.