Нині переговори про транзит перебувають на стадії технічних консультацій, але вже найближчим часом питання переходитиме до погодження договору транзиту, розповів Олексій Оржель під час своєї пресконференції.

До слова: Є імовірність, що Україна наступного року купуватиме газ в Росії, – Оржель

Нині триває активна робота якраз в питанні погодження двох договорів, щоб ухвалювати конкретні рішення про обсяги і терміни компенсацій. До слова, і питання прямих поставок залежатиме від компенсації Росії за рішеннями арбітражу,
– підкреслив Оржель.

За словами міністра, в питаннях обсягів і термінів постачання Україна максимально координується з європейською стороною, оскільки для європейських партнерів це також критично важливі моменти.

"Щодо найближчої дати переговорів у мене є сподівання, що попередньо це буде 5 грудня. Але дві сторони – українська та європейська – готові у будь-який момент", – підсумував міністр енергетики.

Газові переговори: головне

  • Україна хоче укласти контракт на 10 років, але у Росії пропонують лише на 1 рік. Окрім того, у пропонованому Росією договорі є умова – відмова України та РФ від взаємних претензій в міжнародному арбітражі та припинення всіх судових розглядів.
  • У "Нафтогазі" наголошують: Україна не збирається забути 22 мільярди доларів, які винна Росія.
  • Російський "Газпром" офіційно відмовився постачати газ до України напряму доти, доки Україна не відмовиться від своїх перемог у міжнародних арбітражах.
  • У "Нафтогазі" запевняють, що наразі Україна володіє рекордними запасами газу у власних підземних сховищах – 21,7 мільярда метрів кубічних. Європейські країни-партнери теж накопичили рекордні для себе запаси газу – 100 мільярдів метрів кубічних.