Про це в інтерв'ю виданню "Ліга.нет" розповіла уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

За її словами, переговори в Мінську йдуть складно. Однією з проблем є те, що багато осіб, яких бойовики вимагають віддати в обмін на українських заручників, не мають бажання повертатись на окуповані території.

Ми провели опитування. Були кілька людей, які погодилися на обмін. Але в основному люди відмовлялися. Говорили, що не хочуть. З різних причин: тут родичі, тут немає війни, або термін (ув'язнення, – "24") не дуже великий, або просто бояться повертатися. Я постараюся зробити все, щоб жодна людина без її бажання не була передана на непідконтрольні території,
– підкреслила Лутковська.

Як зазначила омбудсмен, 5 липня на черговій зустрічі в Мінську сторони обговорять два спірних питання – дату обміну, а також осіб, яких Україна відмовляється передати бойовикам, оскільки вони вчинили дуже важкі злочини.

Читайте також: Росія та Україна домовились про переміщення 18 заручників з Криму

Загалом українська сторона готова видати бойовикам 234 особи – в обмін на 132 українців, тобто, фактично, за формулою "1 до 2". Щоправда, за словами Лутковської, наша сторона готова й на інші умови, лише аби повернути заручників.

Може, і один до трьох. У даній ситуації, мені здається, це не має значення. Величезна кількість сімей на території України дуже чекають цього обміну. Тут не до математики,
– додала вона.

Нагадаємо, згідно з останніми даними, які нещодавно озвучив Петро Порошенко, в полоні бойовиків, а також у російських в'язницях незаконно перебуває загалом щонайменше 168 українців.