В бою взяло участь близько восьми сотень танків, до трьохсот з німецької та до п'ятисот з радянської сторони. Бій на полі під Прохоровкою зіграв вирішальну роль в битві на Курській Дузі.

Битва між наступаючим другим танковим корпусом СС і радянськими військами тривала весь день. Поступово до вечора танкові екіпажі разом з піхотою залишали свої танки та переходили до рукопашного бою.

Німецькі війська поставили перед собою завдання просунутися на оперативний простір для наступу, та це їм не вдалося. Поле бою залишилося за ними, проте в саму Прохоровку вони не ввійшли.

Читайте також: 8 тисяч солдатів глиняної армії знайшли у Китаї 40 років тому

Радянські втрати в битві були колосальними та значно перевищили німецькі. Німці підбили 350 радянських танків та самохідних артилерійських установок. З німецької сторони пошкоджено 154 танки, однак їх визнали придатними для ремонту, тому офіційно у списку втрачених – лише два німецьких танки.

Окрім того Третій Рейх втратив понад 800 своїх військових. Значні втрати відчула і Червона армія – понад 5 тисяч радянських солдат та офіцерів було вбито, поранено та зникло безвісти.