Компанія-виробник The Chernobyl Spirit Company заявила, що поліція вилучила 1 500 пляшок ще 19 березня 2021 року. І доставила їх в прокуратуру Києва.

Читайте також У Чорнобильській зоні розцвіли рідкісні квіти: неймовірні фото рослин

В Україні вилучили партію чорнобильської горілки

Як інформує BBC, правоохоронці конфіскували першу партію спирту, створеного на основі вирощених поблизу Чорнобильської АЕС яблук. Партію з 1 500 пляшок забрали одразу з вантажівки на спиртзаводі в Карпатах.

Виробники відзначили, алкогольний напій Atomik є першим продуктом для споживання з Чорнобиля, що виготовлено після катастрофи 1986 року. Зараз компанія чекає результатів розслідування. Мовляв, точна причина конфіскація – невідома.

чорнобильський спирт
Алкогольний напій Atomik / Фото The Chernobyl Spirit Company

Співзасновник The Chernobyl Spirit Company Джим Сміт припустив, що компанію звинувачують у використанні підроблених акцизних марок.

Але це немає сенсу, адже пляшки призначалися для британського ринку. Відтак і маркувалися акцизними марками Великої Британії,
– наголосив професор.

BBC звернулися з коментарями до Київської прокуратури, втім наразі відповіді щодо цієї ситуації ще не отримано.

Виробництво алкоголю з чорнобильських продуктів: що відомо

  • Компанію The Chernobyl Spirit Company створили українські та британські науковці. Підприємство виготовляє алкоголь з продуктів, вирощених на українських територіях, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.
  • Дослідники працюють у Чорнобильській зоні, на якій заборонено вести сільське господарство після 1986 року.
  • Виробники планують спрямовувати щонайменше 75% прибутку від продажу продукції на підтримку громад у постраждалих районах та на збереження дикої природи.