В Об'єднаній єврейській общині України заявили, що не вбачають у конфлікті ознак антисемітизму, повідомляє JewishNews.

Зверніть увагу Прикордонники заперечили затримання ізраїльтян в аеропорту Києва: що трапилось

Що не поділили жителі Умані та хасиди

За інформацією видання, ричиною конфлікту стало те, що одного із хасидів місцеві жителі намагалися не пустити у його дім. Чоловік намагався англійською мовою пояснити, що мешкає там, однак його аргументи ніхто не слухав.

"Будинок хасида – незаконна забудова"

Уманці кричали, що цей будинок збудований незаконно. Одна із учасниць конфлікту навіть заявляла, що готова надати відповідні документи. Коли хасиди спробували обійти обурений натовп і все-таки увійти в дім, уманці перегородили їм дорогу.

Конфлікт не має ознак антисемітизму

Фонд імені Раби Нахмана заявив, що конфлікт між уманцями та хасидами є майновим, і жодних ознак антисемітизму на наданих фото та відеоматеріалах конфлікту вони не виявили.

Інша версія конфлікту

Є й інша версія щодо причин конфлікту хасидів та уманців. У соцмережах поширюють інформацію, що сутичка трапилася біля синагоги на вулиці Лисенка.

Що відомо про будівництво синагоги

За даними "Суспільного", причиною конфлікту стала синагога, яку хасиди почали будувати поблизу житлового будинку. Уманці заявляють, що через будівельні роботи у їхньому будинку почали з’являтися тріщини. Хасиди оплатили ремонт, однак місцевих така компенсація не задовільнила. Вони вимагають, щоб хасиди викупили будинок за мільйон доларів.

Що про конфлікт каже поліція

У пресслужбі Черкаської області розповіли, що за фактом конфлікту відкрили кримінальну справу, повідомляє МВС. Правоохоронці заявляють: жителі Умані не впустили паломників у синагогу через небезпеку поширення коронавіруса, однак конфлікт також має і матеріальне підґрунтя.

Депутат заявив, що туристи "штурмували" Умань

Депутат Уманської райради від "Свободи" Сергій Алєксєєв заявив у фейсбуці, що вночі туристи намагалися взяти Умань "штурмом". Депутат також опублікував відеозапис.

Конфлікт хасидів та уманців, дивитися відео:

Паломництво брацлаських хасидів у 2020 році: що варто знати

  • Цього року традиційне святкування Рош ха-Шана (єврейський новий рік – 24 канал) відбудеться в умовах карантину через пандемію коронавірусу.
  • Щороку на свято тисячі хасидів прибувають в Умань на могилу раббі Нахман із Брацлава, який був засновником брацлавського (бресловського) хасидизму. Євреї вірять, що якщо зустріти Рош га-Шану біля могили раббі, новий рік буде щасливим і успішним.
  • Уряди України та Ізраїлю звернулися до паломників із проханням відмовитися від традиційного візиту в Умань.
  • Однак хасиди заявили, що все-таки приїдуть і пообіцяли інвестувати в Умань 100 мільйонів доларів.
  • 26 серпня уряд України прийняв рішення про заборону в’їзду іноземців терміном на місяць (з 28 серпня по 28 вересня).
  • В ЗМІ повідомляють, що в аеропортах Києва, Одеси, Запоріжжя перебувають сотні громадян Ізраїлю.