Що означає сварка між Аваковим і Саакашвілі

Це велика ганьба, хоча ми й не знаємо точно, що там учора відбулося. Із слів учасників ми можемо робити висновок, що це ніяка не політична боротьба, а безвідповідальність окремих політиків. Замість того, аби обговорювати важливі речі, що цікавлять населення, вони вдаються до особистих сварок.

Ми могли би говорити, що існує бажання окремих політиків викривати політичні схеми, якби ми обговорювали факти, докази, надані правоохоронним органам, просто оприлюднені. Але коли йдеться про особисті образи, це ще не є звинувачення в корупції.

Це максимум є підставою для того, щоб новостворені антикорупційні органи почали свою роботу.

Але цими тижнями у Верховній Раді нарешті був той час, коли парламент міг уповні виконувати свою роботу: обговорювали звіт уряду, бюджет на наступний рік. Зараз надійшов час, коли треба обговорювати важливі податкові зміни.

Раніше ці питання у Верховній Раді майже не обговорювалися, тоді голосування відбувалися "за помахом руки Чечетова". Натомість депутати зараз зірвали ці обговорення ганебним чином. Тепер це перетворилося на шоу в Адміністрації Президента.

До чого може призвести протистояння у владі

Навряд чи ми можемо судити про особисті мотиви кожної із сторін. Але відповідальність за те, що сталося несе кожна із них. І байдуже, хто кого образив першим.

Неважливо було, хто кого першим образив у 2005 році після Помаранчевої революції. Важливо, що за цим всім прийшов Янукович. Проблема в тому, що не було системної дискусії.

Що означають "бої" між можновладцями

Кілька років тому це було мужнім вчинком — повстання проти влади. Дехто хотів пройти до Ради лише задля того, аби "набити пику регіоналам". Але зараз це нікому не цікаво.

Зараз важливі системні зміни. Бійки у прямому ефірі лише понижують інтерес до тих політичних сил, які їх провокують. Але багато політиків, які вважають, що такий піар прийде їм на користь, залишилися в учорашньому дні. Вони не відповідають вимогам сьогоднішнього дня.

Така поведінка політиків лише шкодить нам. Адже саме зараз обговорюють питання продовження санкцій проти Росії, саме зараз визначають можливість надання Україні зброї, питання безвізового режиму.

Якою повинна бути реакція Порошенка

Думаю, дуже правильно, що відео не стало приводом до чергової хвилі обговорення. У якому вигляді постане наше суспільство, якщо завтра ми покадрово дивитимемось, хто в кого кинув пляшкою. Тому найкраще, щоби сторони вибачились одна перед одною і почали обговорювати системні питання.