Про це у вівторок, 17 лютого заявив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман під час зустрічі з доповідачем комітету з політичних питань і демократії Парламентської асамблеї Ради Європи Крістіною Зелєнковою, передає "Інтерфакс-Україна".

Модель децентралізації, яку ми пропонуємо, влаштує всі регіони України, в тому числі Донецьку і Луганську області,
— підкреслив він.

Дата проведення таких місцевих виборів, зазначив Гройсман, залежатиме від того, як буде відбуватися процес впровадження Мінських домовленостей від 12 лютого.

Крім того, Гройсман закликав ПАРЄ "називати речі своїми іменами" і повною мірою відобразити факт російської агресії проти України. Спікер зазначив, що мінські домовленості "вселяють надію, але не повинні створюватися ніяких ілюзій".

У свою чергу, Зелєнкова повідомила, що метою її візиту є вивчення шляхів забезпечення "довгострокового миру і стабільності", і заявила, що підтримує необхідність збереження суверенітету і територіальної цілісності України, а також виступає за встановлення повного контролю України над її державним кордоном з Росією.

Нагадаємо, на думку голови фракції "Самопомочі" в парламенті Олега Березюка, зволікання із комплексними змінами до Конституції не дає змоги розгорнути законодавчі зміни, які забезпечать реальний розвиток місцевого самоврядування та децентралізацію в країні.