Аби перевіряти електронні COVID-сертифікати, прикордонники отримали спеціальні електронні пристрої з програмним забезпеченням SafeBorder.

Важливо В Одесі торгують COVID-сертифікатами: оприлюднили "розцінки" – ЗМІ

Як перевіряють COVID-сертифікат

Кожен COVID-сертифікат має унікальний електронний ідентифікатор та QR-код, який сканують прикордонники. На екрані вони отримують підтвердження статусу документа.

Станом на кінець серпня 2021 року до мережі цифрових COVID-сертифікатів під'єднані майже 40 країн, зокрема

  • країни-члени ЄС: Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція,
  • а також країни, які не є членами ЄС: Україна, Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Сан-Марино, Швейцарія, Ватикан, Південна Македонія, Туреччина.

Від початку застосування програмного забезпечення прикордонники вже перевірили понад 60 тисяч цифрових COVID-сертифікатів під час оформлення громадян на в'їзд в Україну.

Найбільше громадяни використовують їх при перетині кордону в пунктах пропуску на західній ділянці кордону та в столичних аеропортах,
– розповіли у ДПСУ.

Додамо, що перевірка COVID-сертифікатів виданих в країнах, які не під'єднані до даної мережі здійснюється візуально та за допомогою технічних засобів прикордонного контролю з вивченням ознак на предмет можливих підробок.

Українські прикордонники перевірфють COVID-сертифікати
Українські прикордонники перевіряють COVID-сертифікати / Фото ДПСУ

Перевірка здійснюється за допомогою спеціальних пристроїв
Перевірка здійснюється за допомогою спеціальних пристроїв / Фото ДПСУ