Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

Як вважає експерт, це не є великою хвилею боротьби з корупцією. Але, вважає він, найбільше питань буде до Олеся Довгого і Михайла Добкіна, тому що за їхніми справами є конкретний фактаж. І, звичайно, фігуранта "бурштинової справи" Борислава Розенблата. Однак, приміром, невідомо, чи справа Довгого буде доведена до кінця. Вочевидь, він буде домовлятися.

Читайте також: Плюс/мінус депутатська недоторканність: чому слуги народу провалили голосування

"Розенблат, швидше за все, уже потрапив у поле зору правоохоронців інших країн. Але питання, чи навіть при умові його реального засудження буде поборена "бурштинова мафія". Щоб не виявилося так, що не Розенблат один з головних її організаторів, а просто писав лобістські закони", – говорить Давидюк.

Водночас, як зазначає політолог, корупція існує не тільки серед народних депутатів, а й на рівні найвищих політичних лідерів. Як нагадує Микола Давидюк, у багатьох країнах за корупцію засуджували найвищих посадових осіб. Зокрема, екс-президента Бразилії Луїса Інасіо Лула да Сілва засудили на 10 років за хабар у вигляді квартири. Також щодо деяких прем’єрів були кримінальні провадження. І ніхто не ховався за таким атавізмом як недоторканність.

Загалом це більше схоже на політичну гру. Прокуратура і НАБУ заробляють собі імідж, депутати отримують майданчик для піару. Але немає ознак того, що система хоче боротися з корупцією. По меру Харкова Кернесу справу розглядають вже другий рік. Є вибірковість, і ніхто не хоче побороти корупцію у найвищих ешелонах влади. Боротьба з корупцією занадто медійна і маніпулятивна,
– переконаний Давидюк.

На його думку, НАБУ здобуде імідж і популярність тоді, коли почне саджати найвищих осіб. Це буде реальний показник боротьби з корупцією. Втім, говорить Микола Давидюк, добре, що цей процес іде, але сказати, що вже є якийсь реальний результат, рано.

Нагадаємо, парламент позбавив недоторканності Олеся Довгого, Борислава Розенблата, Максима Полякова. А також зняла недоторканність і дала згоду на арешт і Михайла Добкіна.