Це підтримують лідери Європейської комісії, Франції, Німеччини, Італії, Великої Британії, Канади та США. Про це повідомила Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

До речі Що таке SWIFT для Росії: наслідки відключення

Війна стане провалом для Путіна

В ЄС наголосили, що засуджують путінську війну та напад на суверенний народ України. Росія посягнула на фундаментальні міжнародні правила і норми, що існували з часів Другої світової війни.

Ми закликатимемо Росію до відповіді і колективно забезпечимо, щоб ця війна стала для Путіна стратегічним провалом...По-перше, ми зобов'язуємося виключити окремі російські банки із системи обміну повідомленнями SWIFT,
– наголосили в ЄС.

Це забезпечить відключення цих банків від міжнародної фінансової системи та завдасть шкоди їхній здатності працювати в глобальному масштабі

Заморозять активи банків

Крім того, ЄС заморозить активи Центробанку та російських бізнесменів. Олігархи не зможуть використовувати свої активи на європейському ринку.

Центробанк не зможе використовувати свої міжнародні резерви, щоб підірвати вплив санкцій.

Інші важливі рішення

  • Партнери зобов'язались вжити заходів щодо обмеження продажу громадянства – так званих "золотих паспортів", які дозволяють заможним росіянам ставати громадянами ЄС.
  • Цього тижня створять трансатлантичну оперативну групу, яка забезпечить ефективне застосування фінансових санкцій.