Також кредитори попросили підтримати їхні зусилля щодо збереження цілісності бізнесу "Мрії" шляхом здійснення прозорої реструктуризації боргів і залучення нової команди професійних менеджерів.

Метою такого розслідування є захист законних прав та інтересів кредиторів і міноритарних акціонерів компанії, а також збереження цілісності її активів і запобігання потенційних зловживань,
— йдеться у поширеному в середу відкритому зверненні кредиторів, направленому президентові, прем'єру, главам Нацбанку, СБУ, Генпрокуратури та МВС.

Вони стверджують, що незважаючи на оголошення в серпні "Мрії" про неможливість обслуговувати свої фінансові зобов'язання, засновники та контролюючі акціонери - Іван, Клавдія, Андрій і Микола Гути продовжують непрозоро накопичувати ряд активів за межами компанії, серед яких комерційний банк, логістичний оператор, земельна ділянка в порту "Південний", великий дилерський центр і зерноторговий бізнес з центром у Швейцарії, об'єкти нерухомості в Україні і за кордоном.

Це відбувається тоді, коли компанія жодного разу не виплачувала дивіденди своїм акціонерам. Комітет кредиторів підтримує проведення негайного незалежного розслідування для встановлення, яким чином родина Гут змогла накопичити значний особистий стан у той час, коли компанія "Мрія" опинилася на межі банкрутства,
— йдеться у зверненні.

Його автори вказують, що вони разом володіють понад 50% здійсненого у квітні 2013 року випуску єврооблігацій агрохолдингу на суму $ 400 млн. За їх інформацією, сукупна заборгованість "Мрії" перед усіма фінансовими кредиторами з урахуванням гарантій, наданих пов'язаним з родиною Гут компаніям, на момент оголошення дефолту становила близько $ 1,3 млрд, у тому числі $ 572 млн перед вітчизняними та іноземними банками, $ 472 млн - перед українськими та міжнародними інвестиційними фондами, $ 122 млн - перед Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC, підрозділ Світового банку) і $ 109 млн - перед європейськими і експортними агентствами.

Звернення підписали Ashmore Investment Management Limited (в якості агента від імені ряду фондів та інвесторів), T. Rowe Price Associates, Inc. і Greylock Capital Management, LLC (як інвестиційні радники ряду фондів та інвесторів - власників облігацій "Мрії"), CarVal Investors, Franklin Resources, Inc., Prosperity Capital Management, Santa Lucia Asset Management Pte. Ltd. Вони уточнюють, що спільно вклали в українську економіку $ 2,7 млрд.

Довідка: Мрія Агрохолдинг — провідна агропромислова компанія України, один з найефективніших виробників сільськогосподарської продукції. Компанія використовує новітні методи ведення сільського господарства: сучасну техніку та технології. Компанія заснована у 1992 році. "Мрія" обробляє близько 300 тис. гектарів родючих земель в Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській областях. Агрохолдинг вирощує пшеницю, цукровий буряк, картоплю, ріпак, кукурудзу, ячмінь і гречку.