Відповідну інформацію повідомили в американському Інституті вивчення війни. Окупанти вже говорили, що відправили з Херсонщини в росію орієнтовно 1500 дітей.

Читайте також Дитяча омбудсменка сказала, скільки дітей в Україні зникли через війну

росія може вдатись до масової депортації українських дітей

російська влада може проводити кампанії масової депортації українських дітей під виглядом вивезення дітей до росії для відвідування молодіжних таборів та позашкільних програм,
– повідомили в Інституті вивчення війни.

Там також пояснили, що кремль може "використовувати видимість залучення дітей до російських молодіжних програм у росії для примусової депортації".

В ISW додали, що:

  • "російська окупаційна влада посилює контроль над освітньою інфраструктурою на окупованих територіях, готуючись до наближення навчального року, і, можливо, відправлятиме українських дітей в росію в рамках кампанії репопуляції;
  • під час зустрічі з путінською партією "єдіная росія" глава бойовиків денис пушилін заявив, що нібито дітям з Донбасу буде надано можливість "відпочивати" в росії та брати участь у всеросійських молодіжних програмах у рамках ширшої угоди про співпрацю у сфері освіти між квазіреспублікою на Донеччині та партією "єдина росія".

Окрім того, так званий "глава" Херсонської окупаційної адміністрації кирило стремоусов вже відзвітував, що станом на 19 серпня, вони вже відправили з Херсонщини на російські "курорти" 1500 дітей.

Останні важливі новини про дітей

  • Ще у травні Україна в ООН заявила, що росія депортувала 230 000 дітей з метою знищити націю.
  • У травні радник мера Маріуполя Петро Андрющенко розповідав про депортацію українців з міста. За його даними, серед 313 депортованих до "фільтраційного" табору у селі Безіменне було 55 дітей.
  • На початку серпня у Офісі Президента заявили, що в Україні запрацював державний портал розшуку дітей – "Діти війни". Платформа має допомогти батькам та поліції збирати інформацію про дітей, які постраждали під час війни. Зокрема, зникли безвісти або про тих, яких незаконно депортували в росію.

Дивіться також – Володимир Зеленський зустрічався з дітьми-героями: відео