Кремль вбив майбутнє своєї країни

10 років війни в Афганістані коштували СРСР набагато менше в перекладі на людський ресурс – поки що на порядок менше в абсолютних величинах.

Важливо У Верховному Суді беруть хабарі: як так сталося і що з цим робити

При цьому Афганська війна стала однією з причин краху радянської системи, зокрема через людські втрати. Суспільство обговорювало втрати, хоч і пошепки. Це було болісно. Матері шкодували своїх синів.

Ні інтернету, ні свободи преси та ТБ, ні альтернативних джерел інформації, якщо не брати до уваги ворожі голоси, у ті роки не було. Масштаби війни були незрівнянні, театр військових дій віддалений від СРСР, сили воюючих сторін непорівнянні, проте в результаті СРСР зазнав військової, ідейної та економічної поразки.

Росії ж, швидше за все, на своїх убитих і покалічених глибоко начхати. Її керівництво все ще не усвідомлює, що, крім людей, яких воно вбило, воно вбило майбутнє своєї країни. Повністю втрачені перспективи розвитку науки, економіки, країна скочується у вимушений ізоляціонізм – список друзів та партнерів говорить сам за себе.

Читайте також Росія заблокувала зернову угоду: 4 кроки для України

Що може бути гіршим, ніж позбавити майбутнього стомільйонний народ? Якими недалекоглядними треба бути, щоб підтримувати тих, хто штовхає країну у прірву? Ким треба бути, щоб схвалювати спалювання в безглуздій та програшній війні сотень тисяч батьків, синів та братів?

Понад 200 тисяч убитих. Не захисників країни, не героїв, перед якими світ готовий схилити голови та прапори, а агресорів, ґвалтівників, убивць, мародерів, чиї кістки згниють у чужій українській землі, за сотні та тисячі кілометрів від будинку.

Згниють тому, що кремлівський недомірок уявив себе всесильним збирачем земель. Тому що російське суспільство розівчилося бути громадянським суспільством, а стало простим стадом, яке божевільний пастух зі своїми вівчарками жене на забій.

Це не останні втрати. І мені їх не шкода.