Про це сайту "24" розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

Як зауважив політолог, насправді в так званій "ЛНР" конфлікт між Плотницьким і Корнетом стався через видобування вугілля і його транспортування в Росію – тобто незаконний експорт. Корнет, за словами Кулика, зробив висновки з того, як прибиралися "польові командири", і змістити його тепер буде складно.

Просто прибрати Плотницького неможливо, тому що він так побудував вертикаль під себе, що доведеться знімати всіх – аж до керівників жеків. Швидше за все, з’явиться технічний прем’єр чи "смотрящий" з Росії, який у ручному режимі буде розводити конфліктуючі сторони, поки не вдасться переформувати те, що називається "ЛНР",
– вважає експерт.

Далі, на думку Віталія Кулика, може бути досягнуто якогось пакту про ненапад. І хоча Плотницького не приберуть, йому доведеться ділитися владою з Корнетом. Буде "політреформа" по-луганському, тому що в одного і в другого є рівносильна підтримка.

"Стосовно версії, що Захарченко вводить свої війська і приєднує "ЛНР" до себе – підтвердження поки немає. Мова йде про російських військових, які забезпечують гарантію невідкриття вогню сторонами конфлікту. Станом на ранок 21 листопада Плотницький і Корнет були готові застосовувати силу. Росіянам довелося вводити збройні підрозділи, щоб не допустити масового зіткнення", – зазначає Віталій Кулик.

Нагадаємо, 21 листопада колишній очільник так званої "МВС" псевдореспубліки Ігор Корнет влаштував у Луганську "військовий переворот". Крім того, у місто в’їхала колона військової техніки, зокрема її фото опублікувала спостережна місія ОБСЄ. Одне з російських видань з посиланням на оточення "сірого кардинала" Кремля Владислава Суркова заявило, що Кремль став на бік Корнета у цьому конфлікті, натомість Плотницького не будуть відсторонювати від влади.