Таку думку висловив в ефірі 24 каналу російський журналіст Ігор Яковенко. Він зауважив, що Росія збирається проводити ескалацію конфлікту та без всякого контролю ввозити на Донбас озброєння, техніку, свої війська.

До теми Росія відмовилась продовжувати мандат місії ОБСЄ на кордоні з окупованим Донбасом

ОБСЄ заважає Росії проводити ескалацію

"Якщо відкинути різні недоговорення, це означає фактичне включення 2 анклавів (мовиться про так звані "ДНР" та "ЛНР" – 24 канал) у політичне поле Росії. Немає межі між цими територіями і Росією, жодної кордонної лінії", – зауважив Яковенко.

За його словами, місія ОБСЄ може лише заважати фіксувати і перекидати техніку збройних сил. Ні в чому іншому вони завадити не можуть. Дії Росії – це вже рух до відкритого протистояння.

Відкрита ситуація, коли немає ніякого внутрішнього конфлікту, а агресія Росії і Україна, яка намагається цьому протистояти. Це крок до більшої відкритості агресивної політики Росії,
– заявив журналіст.

Яковенко: У Кремля болить через візит Зеленського у США

Журналіст наголосив, що рішення про відмову від місії ОБСЄ ухвалював не один чиновник – це рішення Кремля загалом. Зіграла свою роль у цьому і поїздка Володимира Зеленського у США. Це стало каталізатором пришвидшення.

"Я вважаю, що візит був дуже успішним, зважаючи на ті реалії, які могли бути. Тому й реакція Росії на нього така болюча", – зазначив Яковенко.

Яковенко прокоментував відмову Росії від місії ОБСЄ: дивіться відео

Рішення Росії щодо ОБСЄ: детальніше

  • Про відповідне рішення оголосили у Відні 2 вересня.
  • Припинення місії відбудеться вже після 30 вересня на контрольно-пропускних пунктах "Донецьк" і "Гуково".
  • Варто зауважити, що місія ОБСЄ на цих блок-постах діє з 29 липня 2014 року. Таке рішенням ухвалили тоді на основі консенсусу всіх 57 країн-учасниць ОБСЄ.
  • Представник Донецької області у Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш прокоментував заяву Росію так: "Або дурість, або підготовка Росії до серйозних провокацій".