Пшонка звинуватив владу у Києві в тому, що вона маніпулює законами, мораллю, свідомістю громадян і продовжує це робити.

"Це – причини того, що країна сьогодні на межі громадянської війни", – вважає екс-генпрокурор.

Він також наголосив, що сьогоднішнє кровопролиття в Слов'янську відбулося у Вербну неділю, що є великим церковним святом.

А незаконна влада Києва починає в цей день антитерористичну операцію, яка закінчується кровопролиттям. Де мораль, де висока моральність, хто відповість за все це? Зневажається мораль, зневажаються закони, – обурився Пшонка.

На його думку, "необхідно відновити законність" і вирішувати ключові питання, зокрема про референдум, причому "мирним шляхом, а вони – незаконна київська влада – кидають бронетехніку, пускають вертольоти над селищами і містами, застосовують зброю".

Пшонка зауважив, що попередня влада під керівництвом Януковича "самостійно ухвалювала рішення, а не реалізовувала чужі сценарії, як це відбувається сьогодні".

Нагадаємо, відсторонений президент України Віктор Янукович у компанії Віктора Пшонки та Віталія Захарченка виступив з відеозверненням з російського Ростова-на-Дону. Янукович вважає, що врятувати Україну від громадянської війни може негайне проведення референдуму.