Грошам Януковича та його команди радіє вище керівництво держави. Генпрокурор назвав їх "общаком". Тепер отримані кошти скерують до бюджету. Їх призначення вже розписали. Здебільшого вони підуть на оборону країни.

Ці кошти мають піти на будівництво заводу по виробництву боєприпасів, закупівлю новітніх засобів радіоелектронної боротьби, контрбатарейних радарів, новітніх дронів,
– сказав Президент України Петро Порошенко.

А ще – на будівництво житла і реабілітаційного центру для українських воїнів та захист незахищених верств населення.

Гроші скерували до бюджету завдяки рішенню суду. Якого саме, чиновники не розповіли. Але голова "Ощадбанку" Андрій Пишний має ухвалу Краматорського міського суду Донецької області. Рішення остаточне і не підлягає оскарженню. Ці ж кошти ще раніше могли повернути депутати, але не зуміли ухвалити потрібний закон.

Читайте також: Турчинов пояснив, чому конфіскацію "грошей Януковича" тримали в таємниці

У ГПУ заявили, що схему з відмивання коштів створили спеціально для наближених до Януковича осіб. Вона полягала у купівлі державних паперів. Схему відмивання і походження грошей відстежували протягом трьох років.

А от Янукович через свого адвоката відрікся від статків. Мовляв гроші у нього є, але не мільярд доларів, а 28 мільйонів гривень. Вони арештовані, але конфіскації не підлягають. І взагалі тепер подаватиме позов до Печерського суду Києва щодо захисту честі і гідності.

В свою чергу генпрокурор Юрій Луценко анонсував подальше повернення вкрадених "командою Януковича" грошей в бюджет. Сьогодні, 28 квітня, Луценко пообіцяв Президенту вже цього літа через суд розібратись із статками колишнього міністра доходів та зборів Олександра Клименка та олігарха Сергія Курченка.

Читайте також: "Ощадбанк" розпочав процедуру конфіскації грошей команди Януковича