За його словами, хоча постанови про порушення кримінальної справи щодо Кучми вже немає, але слідство у цій справі продовжується, оскільки слідство було відновлено слідчим ГПУ без узгодження з його безпосереднім керівником – начальником Головного слідчого управління ГПУ Ренатом Кузьміним.

"Я перебував у Брюсселі у відрядженні, виступав у справі Тимошенко перед євродепутатами, коли слідчим було відновлено слідство щодо Леоніда Кучми . Тому я не знаю всіх тонкощів. Можу сказати тільки те, що згідно із законом, постанову про порушення кримінальної справи можна оскаржити тільки на стадії слідства. Коли слідство закінчено — обвинувачений починає ознайомлюватися з матеріалами справи, і оскаржити ухвалу вже не можна. Так і було. Ми справу щодо Кучми закінчили, він почав з нею ознайомлюватися і оскаржив у суді законність порушення справи", — заявив Кузьмін в інтерв’ю Незалежному бюро новин.

"До Генеральної прокуратури надійшло кілька клопотань від Кучми і його адвокатів про необхідність провести додаткові слідчі дії. І розслідування було відновлено. Відновлено слідчим, у провадженні якого перебувала справа. Слідчий — процесуально самостійний суб’єкт, і погоджувати такі рішення ні з ким, зокрема зі мною, він не зобов’язаний", — пояснив Ренат Кузьмін.

Як раніше повідомлялось, Апеляційний суд Києва визнав законним скасування постанови про порушення кримінальної справи відносно другого президента України Леоніда Кучми щодо його причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.