Акція стартувала біля будівлі посольства Білорусі у Києві о 19:00. У ній взяли участь сотні людей.

Важливо Втік від Лукашенка й помер у Києві: біографія білоруського активіста Віталія Шишова

Ввечері 3 серпня біля посольства організували меморіал пам'яті Шишова, куди безупинно несли його фото, квіти та лампадки. В акції взяли участь багато друзів Шишова, українські та білоруські активісти.

Також під посольство Білорусі прийшла дівчина Віталія Шишова. Журналістів попросили не турбувати її з проханнями про коментарі, щоб не розхитувати її емоційний стан.

Друзі відкидають версію самогубства

Друг Шишова Андрій розповів, що бачив Віталія 27 липня під час зустрічі білорусів. Тоді активіст був в гарному настрої.

Це вказує на те, що людина сама б на таке (самогубство – 24 канал) ніколи не пішла. Він мав активний спосіб життя, не пив і не палив. Враховуючи його характер, він би ніколи не пішов на суїцид,
– наголосив Андрій.

Він підтвердив, що останніми днями Віталій дійсно говорив, що за ним стежать, але не звернувся до українських правоохоронців, мовляв "кому він тут потрібен".

Як у Києві вшановують пам'ять Віталія Шишова / Фото Олега Климчука (24 канал), Klymenko Time

Вимоги друзів Шишова

Організатори акції звернулися до президента Володимира Зеленського та МВС України з вимогою з'ясувати та показати тих, хто причетний до вбивства активіста. Також вони підкреслили, що Україна мала б припинити усі стосунки з режимом Лукашенка.

Він (Олександр Лукашенко – 24 канал) робитиме все, аби залишитися при владі. Його руки у крові ще з 90-х років. Його ніяк не спинити. Це призведе до того, що Білорусь стане частиною Росії,
– зазначив один з організаторів акції.

Акція завершилася приблизно за годину. Активісти підпалили фаєри та викрикували гасла: "Живе Беларусь!" та "Слава Україні!".

Акція пам'яті Шишова у Києві: дивіться відео

Акція завершилася з фаєрами / Фото Олега Климчука (24 канал)

Смерть Віталія Шишова: що відомо

  • Активіст пішов з дому 2 серпня на пробіжку, але так і не повернувся. А вже 3 серпня Шишова знайшли повішеним в одному зі столичних парків. У поліції підозрюють, що активіста могли вбити й замаскувати це під самогубство.
  • Друзі Шишова переконані, що він став жертвою режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.
  • У "Білоруському домі" розповіли, що відколи той переїхав в Україну, за ним постійно стежили. Щоправда, правоохоронці запевняють, що не отримували звернень щодо стеження.