Очолював усі святкові заходи предстоятель ПЦУ, митрополит Епіфаній. Вони розпочалися з літургії на території Софії Київської.

Цікаво: День Хрещення Русі в Україні: чому ця дата є важливою

літургія Софія Київська
літургія Софія Київська Православна церква України
Літургія на площі перед Софією Київською/ фото Єгора Скоріни, 24 канал

Хода Епіфаній
Святкування Хрещення Русі / фото Олександри Ревуцької, 24 канал

Сьогодні ми, як і багато поколінь перед нами, користуємося плодами справ святого Володимира, можливо, навіть належним чином не замислюючись над тим, яку роль зіграв цей святий в житті нашого народу, а значить – кожного з нас. 1031 рік тому ми духовно об’єдналися у православній вірі. Сьогодні ж радісно святкуємо у єдиній родині помісної Православної Церкви України,
– сказав митрополит Епіфаній після святої літургії.

Також на святкові заходи з нагоди Хрещення Русі завітав п’ятий український президент і лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко.

"Україна повернула собі велику спадщину Володимира Великого, хрестителя Київської Русі-України. І ніхто не змусить нас від нього відректися", – наголосив він.

Дивіться відео з хресної ходи у Києві:

Після служби віряни разом зі священиками розпочали хресну ходу від Софії Київської через Володимирський проїзд, Михайлівську площу, вулицю Трьохсвятительську до парку "Володимирська гірка".

хода ПЦУ
Люди вже збираються у колону/ фото Єгора Скоріни, 24 канал

хресна хода Київ
хода Київ Хрещення Русі
Хода з нагоди Хрещення Русі/ фото Євгена Скоріни, 24 канал

Хресна хода ПЦУ у Києві/ фото 24 каналу

Там біля пам'ятника рівноапостольному князю Володимиру пройшов молебень до 1031-річниці з Дня Хрещення Київської Русі.

Правоохоронці несуть службу в посиленому режимі під час цих заходів. Вони нарахували близько 15 тисяч учасників хресної ходи.

До речі, свої привітання з нагоди свята передав українській церкві передав Вселенський патріарх Варфоломій.

"З Константинопольської церкви, яка народила та відродила весь український народ та його квінтесенцію - церковну свідомість, перебуваючи за кілька метрів від того місця, де хрестилася свята княгиня Ольга, з надзвичайною честю та радістю шлемо патріарші благословення та наші побажання всьому божому народові", – мовиться у зверненні, яке зачитав глава делегації Константинопольського патріархату в Україні митрополит Галльський Еммануїл.

Епіфаній

Молебень біля пам'ятника рівноапостольному князю Володимиру/ фото Анастасії Кримової, 24 канал

Зауважимо, через хресну ходу у Києві перекрили Володимирський проїзд на відрізку від Софійської площі до Михайлівської площі.