У перегонах беруть участь 142 партії, а від учора їх місцеві осередки почали офіційно висувати кандидатів у депутати та мери.

В липні Віталій Кличко прозвітував про рік свого мерства. Він розповів, що документообіг став відкритим, а бюджет прозорим. Проте його попередник Олександр Омельченко тоді забракував роботу колишнього боксера.

Омельченко несподівано для всіх вирішив повернутись і позмагатися за крісло столичного мера. І ще один сюрприз — на посаду градоначальника претендує Володимир Макеєнко, який був головою КМДА три місяці під час розстрілу Майдану і після втечі Януковича.

Читайте також: Ватажки терористів висунули нову пропозицію Порошенку

Якщо ще тиждень назад у політологів не було сумніву, що Кличко залишиться керувати столицею і вибори пройдуть відносно спокійно і прогнозовано, то тепер очевидно, що Київ стане однією з гарячих точок місцевих виборів.

Інтрига закручується на виборах мера. Я вже не кажу про вибори до Київради, тому буде цікаво,
— зазначив політолог Вадим Карасьов.

За словами політтехнолога Тараса Березовця, вибори столичного мера будуть ще й досить брудними. Гарячими будуть вибори у містах-супутниках Києва: Обухові, Ірпіні та Вишгороді.

Проте, по-справжньому, запеклі перегони прогнозують на Сході: у великих індустріальних містах партії боротимуться за електорат колишніх регіоналів. Особливо у Харкові, де "Опозиційний блок" не встиг зареєструватися. У Комітеті виборців України вже фіксують порушення і підкупи.

Автор сюжету — Олександра Ревуцька.