За словами Рубана, прогнозувати ситуацію про ймовірні посилення карантину можна лише через тиждень, оскільки найближчими днями у лабораторіях робитимуть менше тестів та вноситимуть менше даних про нові випадки захворювання.

Дивіться також У першій області України ввели новий локдаун

Посадовець також наголосив, що запровадження локдауну є "прерогативою органів центральної влади та Міністерства охорони здоров’я".

Епідемія невакцинованих осіб

  • Очільник Держпродспоживслужби столиці каже, що єдиним шляхом для запобігання локдауну є щеплення. Якщо 70% жителів Києва пройдуть повний курс вакцинації, потреби у впровадження додаткових протиепідеміологічних заходів не буде.
  • Наразі ж хворіють здебільшого ті, хто не зробив щеплення.
  • Крім того, Рубан нагадав, що влада передбачила преференції для вакцинованих. Зокрема, компанії, де отримали щеплення понад 80% робітників, можуть працювати навіть за умови попадання міста до червоної зони.


Можна сказати, що у нас спостерігається епідемія серед невакцинованих осіб. Рівень заповненості ліжок для хворих на COVID-19 коливається від 45 до 40 відсотків. Це нормальна динаміка, тому що готувалися ці ліжка протягом усього літа, і кисневі точки, і реанімаційні ліжка також готувалися влітку,
– підкреслив чиновник.

Рубан стверджує, що станом на 12 жовтня "Київ достойно приймає цю хвилю".