Втім, в КМДА цю інформацію спростували. Заступник Кличка Микола Поворозник повідомив, що було створено спеціальну комісію, яка розібралась у ситуації.

Актуально Зі стільцями та книгами: як у Києві чекають на вакцинацію

Висновки комісії

Насправді медики просто використали порожню коробку від іншої вакцини, аби складати туди флакони Pfizer, які вони отримують поштучно без пакування.

Комісія встановила, що медична бригада, яка працювала в НПУ імені Драгоманова й щепила безпосередньо професорку Лесю Дубчак, дотримувалась належних умов зберігання, транспортування, приймання та обліку вакцин.

За результатами перевірки члени комісії Департаменту охорони здоров'я дійшли висновку, що факти використання іншого медичного препарату не підтвердилися. Співробітників Національного педагогічного університету імені Драгоманова щепили вакциною Comirnaty виробника Pfizer,
– зазначив Микола Поворозник.

Коробку не перемаркували

В КМДА пояснили, що медики були змушені терміново отримувати додаткові дози вакцини Pfizer у той день, оскільки кількість охочих щепитися в університеті раптово збільшилась.

Саме тому, за браком часу, медики не встигли переробити та перемаркувати упаковку з-під вакцини від дифтерії та правця – обмежилися тим, що перекреслили назву на коробці.

Фейсбучна паніка

13 червня у фейсбуці професорка Леся Дубчак написала гнівний пост, у якому звинуватила медиків у підміні препарату. Дубчак зазначила, що вона була останньою у черзі на вакцинацію у той день й нібито їй вкололи препарат не від коронавірусу.

На ампулах були лише цифри й логотип як на коробці. Жодної іншої інформації. Двічі уточнила в присутніх медиків щодо вакцини, хто виробник. Сказали Pfizer,
– розповіла Дубчак.

Вона зауважила, що коробка була напівпустою, з такими ж ампулами, які їй кололи. Вона лежала на столі, без жодних холодильників.

"Ось чим вакцинує МОЗ викладачів від коронавірусу в рамках заявленої масової вакцинації вакциною Phizer-Biontech. Прострочена вакцина від дифтерії та правця індійського виробника, термін придатності якої вийшов в травні 2021", – писала професорка.

Також вона заявила, що така ситуація спостерігалась в 3 університетах, а у неї начебто є факти.

До теми У Франції почали вакцинувати підлітків проти COVID-19

У коментарях під дописом почалось активне обговорення – дописувачі обурювались й радили Дубчак звернутись у поліцію.

На пост відреагував й Павло Поламарчук – державний експерт, який відповідальний за вакцинацію. Він сам зв'язався з правоохоронцями й повідомив, що необхідно розібратися у ситуації.

Варто підкреслити, що пані Дубчак наразі не коментувала висновки комісії, про які повідомили в КМДА.