Рятувальники дізналися про пожежу у майже повністю добудованій багатоповерхівці о 9:52. На гасіння вогню одразу відправили кілька екіпажів з найближчих підрозділів ДСНС.

Дивіться також Спалахнула пам'ятка архітектури в центрі Одеси: прибули 17 пожежних авто

На ліквідацію пожежі рятувальники витратили понад годину.

Горіли дроти у комунікаційній шахті

пожежа у ЖК Причал у Києві
У ЖК "Причал" горіла комунікаційна шахта / Фото ДСНС Києва

  • Як тільки надзвичайники прибули до будинку на вулиці Канальна, 8, вони одразу приступили до розвідки. Як виявилося, займання сталося у комунікаційній шахті на 13 поверсі.
  • Вогонь швидко розповсюдився вгору та дістався аж до 23 поверху.
  • Локалізували пожежу о 10:43, а ліквідували – о 10:57.

пожежа у ЖК Причал у Києві
На гасіння рятувальникам знадобилося витратити понад годину часу / Фото ДСНС Києва

На щастя, внаслідок інциденту ніхто не постраждав. Зокрема й через те, що будинок ще не зданий в експлуатацію.

Через що саме сталася пожежа, з'ясовуватимуть правоохоронці.

пожежа у ЖК Причал у Києві
Пожежу гасили 20 вогнеборців / Фото ДСНС Києва

Що сказала будівельна компанія

Згодом пожежу прокоментувала компанія, яка зводила цю багатоповерхівку – "Інтергал-Буд". Її представники розповіли, що займання сталося на 17 поверсі 5-секції. Проте все обійшлося незначними ушкодженнями.

На щастя, під час інциденту ніхто не постраждав, майну завдано мінімальної шкоди, усунення якої не потребуватиме тривалого часу. Основні інженерні мережі будинку знаходяться у робочому стані,
– сказали в компанії.

Також зауважили, що наразі об'єкт не передано на баланс керуючої компанії. Тому протипожежні системи змонтовані та протестовані, але ще не запущені в роботу у штатному режимі. Це зроблять, коли буде відбуватися заселення мешканців.

Встановили ймовірну причину

Також "Інтергал-Буд" вже оприлюднив попередню інформацію, щодо причин займання. За даними компанії, це сталося внаслідок несанкціонованого виконання робітниками генпідрядної організації чистового опорядження квартири. Річ у тім, що роботи проводили з використанням тимчасових систем електроживлення.

При цьому, ймовірно, не дотримувалися необхідних заходів безпеки. Цю бригаду найняв один із інвесторів житлового комплексу. Тобто новий власник квартири. Шкоду будуть ліквідовувати коштом виконавців робіт.