За словами заступника очільника КМДА, держава має якомога швидше відновити костел святого Миколая. На допомогу Мінкульту, на балансі якого перебуває будівля, кинулися представники бізнесу, католицької спільноти, а також місцевої влади.

Дивіться також У поліції Києва розповіли подробиці пожежі в костелі святого Миколая

Однак попри резонанс та необхідність реставрації, ніхто не почув від профільного міністерства відповіді на просте питання: хто, коли та як відновлюватиме собор.

У КМДА вимагають включення до робочої групи

Прокопів звернувся до Мінкульту з вимогами інформувати місцеву владу про рішення щодо реставрації костелу. Крім того, заступник Кличка вимагає, аби посадовців КМДА включили до робочої групи з питань контролю за ходом відновлення собору.


Як профільний заступник голови КМДА, закликаю Міністерство культури та інформаційної політики України включити представників Департаменту охорони культурної спадщини КМДА, а також депутатів Київради до робочої групи з питань громадського контролю за ходом відновлювальних робіт у Костелі Святого Миколая,
– підкреслив Прокопів.

Пожежа у костелі святого Миколая: що відомо

  • Ввечері 3 вересня в будівлі собору сталася масштабна пожежа.
  • Вогонь знищив унікальний орган, виготовлений на замовлення у 1980 році в Чехословаччині.
  • Після пожежі католики посилили боротьбу за повернення їм будівлі. Втім, у Мінкульті виступили проти ідеї повернення костелу.
  • 10 вересня Володимир Зеленський доручив Кабміну негайно відреставрувати костел та пришвидшити реалізацію проєкту, який передбачає передачу церкви католицькій громаді.
  • В уряді після цього заявили, що реставрацію хочуть почати найближчим часом, однак долю будівлі займатиметься Міністерство культури.