Луценко почав зачитувати підозру, коли в суді оголосили перерву і відеозв’язок з ростовським судом було перервано.

Як генпрокурор я звертаюсь до Януковича Віктора Федоровича. У відповідності до статей, повідомляю, що ви підозрюєтесь у вчиненні державної зради, пособницитва представникам влади Російської Федерації у вчиненні дій з метою зміни меж території України,
– зачитав генпрокурор.

Він пояснив в чому полягає суть підозри.

"Враховуючи те, що Янукович перебуває за межами України, не прибуває на виклик, фактично переховується від правоохоронних органів України, зміст підозри оголошується усно, а саме повідомлення про підозру годину назад надіслано на всі відомі адреси проживання та останнього перебування Януковича Віктора Федоровича, а також після закінчення мого виступу буде вручено адвокату останнього", – озвучив Луценко.

Він зазначив це повідомлення про підозру генпрокурор склав особисто.

Дивіться також: Допит Віктора Януковича: пряма трансляція

"Відповідно до змісту повідомлення, Янукович підозрюється у тому, що 1 березня 2014 року, будучи громадянином України, перебуваючи у невстановленому місці на території Російської Федерації, діючи умисно з порушенням статей Конституції України, вчинив державну зраду, а також за сприяння Російської Федерації та її представникам у порушенні суверенітету України, сподіваючись отримати підтримку та захист ввід влади РФ для подальшого тривалого проживання на території цієї країни та уникнення кримінальної відповідальності в Україні", – йшлося у підозрі Януковичу.

Після цього Луценка звернувся до Януковича вже не як генпрокурор, а, за його словами, як українець.

Я звинувачую Януковича, в тому що він відкрив двері агресивній війні проти нашої держави, в тому що він зруйнував суверенітет держави, якій присягав на Конституції, в тому що в результаті було вбито 2263 військовослужбовці України, 8394 поранено, понад мільйон біженців, не облікована кількість вбитих і поранених цивільних. Це все на совісті того, хто сміє сьогодні брехати в очі українського народу. На все настане час розплати,
– емоційно закінчив свій виступ Юрій Луценко.

Нагадаємо, 28 листопада генпрокурор Юрій Луценко прибув на засідання Святошинського районного суду Києва, де у справі екс-"беркутівців" мають допитати президента-втікача Віктора Януковича.

Стежте за онлайном: Допит Януковича: онлайн