Проект з милозвучною назвою "Любий Поділ" пропонує оновити громадський простір історичної місцевості в межах вулиць Нижній Вал, Верхній Вал, Оленівська та Ярославська.

Читайте також: Де погуляти в Києві: найкращі місця столиці, які варто побачити

Проект не потребує великих архітектурних змін і жодної забудови новими будівлями. Навпаки – на меті команди показати, що для змін у місті потрібно зовсім небагато – просто привести вулиці до ладу, розповів Сергій Махно в інтерв'ю The Village Україна.

Як може змінитись Поділ у Києві?

За задумом авторів пропонують трансформувати простору поблизу Житнього ринку у Києві.

Там може з'явитись рухома кінетична скульптура, яка б перегукувалась з геометричною формою даху ринку. Це не дорога ідея – втілити її можна завдяки звичайним плівкам на розтяжках, яка ворушитиметься від подувів вітру.

Здалеку візуалізація нагадує велике житнє поле.

Як може змінитись простір біля Житнього ринку у Києві: дивіться фотопорівняння

У проекті повернути у середовище Подолу річку Глибочицю, яка протікає під вулицями Верхній і Нижній Вал. Поблизу Житнього ринку до неї впадав струмок Киянка, що витікав з місцевості сучасної Воздвиженки.

Є пропозиція зробити це буквально – показати річку крізь скляну платформу замість асфальту.

Щоправда, наразі проект представлений лише на стадії концепції.

Знайшли частину спонсорів і були готові його реалізувати, але досі не отримали офіційного погодження від місцевої влади Подолу,
– зазначив Сергій Махно

Чим відоме бюро Sergey Makhno Architects?Серед останніх великих проектів Sergey Makhno Architects – офіс "Академії ДТЕК" в новому бізнес-кампусі UNIT.City у Києві, найбільший ресторан японської кухні у Східній Європі Fujiwara Yoshi та офіс Ощадбанку на Подолі.

Інтер'єр власної квартири Сергія Махна Wabi Sabi Apartment наприкінці 2018 переміг в одній із номінацій престижного конкурсу The Architecture Master Prize у номінації Interior Design/Residential.

На початку 2019-го дизайн інтер'єру помешкання отримав бронзу на міжнародному конкурсі IDA Awards в США.