Як тільки почалось займання лісу і до сьогодні Екологічна інспекція з спецгрупою у Чорнобильській зоні постійно заміряли радіаційний фон. Про це в програмі "Ранок на 24 каналі" розповів тимчасово виконуючий обов'язки голови Державної екологічної інспекції Єгор Фірсов.

До слова Чорнобильська зона палає вже десятий день: останні новини, фото і відео

"Наші дані показали, що радіаційний фон в нормі, він, якщо науковою мовою, має 0,11 – 0,13 мікрозіверта – це нормальний показник, боятись нема чого", – пояснив Фірсов.

Однак він зазначив, що смог від пожежі, яким дихає частина Київської та Житомирської областей, шкодить здоров'ю, адже містить шкідливі речовини. Також наголосив, що жителям областей треба менше бути в епіцентрі цього смогу.

"Але смог і радіаційні забруднення – це різні величини. Тобто смог є скрізь, від нього потерпає Європа, це не смертельно. Радіація – це дещо інше, але можна заспокоїти громадян, що радіаційний фон в нормі", – додав експерт.

Єгор Фірсов про пожежу у Чорнобилі: відео

Пожежі у Чорнобилі: що відомо

  • З 4 квітня рятувальники не можуть приборкати пожежу у Чорнобильській зоні. За попередніми даними, вона виникла під час умисного підпалу трави "заради забави".
  • До гасіння полум'я залучають все більше людей – на місці працює майже 400 пожежників та майже сотня одиниць техніки. Три літаки та три вертольоти ДСНС напередодні скинули 370 тонн води.
  • Пожежу в Чорнобильській зоні видно навіть з супутників NASA.
  • Синоптики кажуть, що сьогодні до Києва потрапить забруднене повітря, адже у бік столиці дме сильний вітер.

Чому не можна палити суху траву: дивіться відео