Пані Катерина та ще близько 40 сімей не хочуть залишати гуртожиток на вулиці Польовій, у якому вони прожили по 30 років. Частину квартир "Київміськубуд" здавав в оренду – більшість із них уже змусили звільнити. А 40 зареєстрованих тут сімей відстоюють свої помешкання. Вони – колишні співробітники будівельної компанії, які потрапили під скорочення.

Читайте також: Продали гуртожиток разом із людьми: у Києві примусово виселяють людей

У серпні мешканцям наказали виїхати, бо будівлю закриють на реконструкцію. Хоча люди певні – тут достатньо зробити лише нормальний ремонт. До іншого гуртожитку переїжджати не хочуть, бо там їм доведеться укладати договір – лише на один рік.

А от чому гуртожиток в аварійному стані, які конкретно проблеми зазначили експерти – відповідних документів у "Київміськбуді" не показали, посилаючись на те, що це внутрішні документи.

Читайте також: Як депутати примудряються купувати елітні авто за копійки: інфографіка

Мешканці гуртожитку на Польовій нарікають, що в будівлі на Туполєва не доходить вода до останніх поверхів і є тріщина в опорній стіні. Представник "Київміськбуду-2" показує косметичний ремонт у кімнатах, частина сімей сюди вже переїхала.

У "Київміськбуді" запевняють, що готові обговорювати варіанти з кожним мешканцем, там запевняють, що тріщин у стінах немає. Однак людям невдовзі доведеться щось вирішувати. Гуртожиток вивели з експулатації. І в жовтні їм опалення не увімкнуть.

Мешканці гуртожитку вже кілька разів були в міськраді. Просять, щоб чиновники втрутилися і захистили їх. Але ті зводять усе до того, що "Київміськбуд" – компанія приватна і не мають права втручатися в конфлікт. Згідно з чинним законодавством, виселити людей можуть виключно за рішенням суду. І поки цього документа немає, у "Київміськбуді" наголошують, що силоміць виселяти не будуть.

Більше – дивіться у сюжеті.