Таку заяву зробив міський голова Києва Віталій Кличко. При цьому, він пояснив, що відбулося значне зростання цін на енергоносії, а саме це і є головною складовою вартості тарифу.

До теми Подорожчання проїзду в Києві: КМДА оприлюднила розцінки на проїзні та е-квитки

Кличко зазначив, що "Київський метрополітен" та "Київпастранс" поскаржилися на те, що тарифи на перевезення у громадському транспорті давно не відповідають собівартості. Тож перший заступник голови КМДА ініціював публічні обговорення щодо нових цін на проїзд.

Цьому передувала заява регуляторної служби

Раніше можливе підвищення ціни на проїзд у Києві прокоментували у Державній регуляторній службі України. У відомстві наголосили, що не надавали своїх висновків щодо цього питання. Там перевірять, чи є таке підвищення доцільним й чи дослідила влада усі альтернативні шляхи розв'язання проблеми. Якщо ж з'ясується, що ні, служба може звернутися до суду, аби скасувати рішення.

Що відомо про підняття цін на проїзд у Києві?

Здорожчання квитків торкнеться усіх видів транспорту в столиці. Нові тарифи спочатку хотіли запровадити вже з 1 січня. Як розповіли у КМДА, ціна разового квитка зросте до 20 гривень. Втім, з карткою киянина проїзд обійдеться у 12 гривень.

Кличко поскаржився, що уряд не компенсовує витрати міста

Водночас політик звернув увагу на те, що міська влада компенсувала зі столичного бюджету понад 2 мільярди гривень, аби підвищувати тарифи на опалення і гарячу воду для киян. "Уряд обіцяв компенсувати ці витрати, але на сьогодні не виконує умов меморандуму", – обурився мер.

Він наголосив, що в таких умовах Київ змушений дотувати ще й комунальний транспорт. Мовляв, лише завдяки цьому ціни там є у кілька разів нижчими своєї собівартості. За словами Кличка, лише у 2021 році на це з міського бюджету довелося виділити 4,5 мільярда гривень.