Пасічника внесли у список 30 найталановитіших людей Європи у категорії "виробництво та індустрія". Усе це завдяки стартапу Есо іs me, який назбирав сотні тисяч інвестицій, а його загальну вартість оцінюють у 800 тисяч доларів.

Ідея розробки не складна. Потрібно підключити до фази пристрій і вже за мить ваш телефон моніторить споживання електрики. До того ж система дає вам поради, як зменшити витрати і нагадує, коли ви, до прикладу, забули вимкнути праску.

Команда насамперед націлюється на ринок США, адже через 10 років ринок енергоефективності там сягне ста мільярдів доларів. Далі розробники планують перейти на ринок Західної Європи.

Іван запевняє, що в наш час для успіху не потрібен тато-олігарх. Усього можна досягнути власними силами.

Читайте також: Українець, який допоміг Apple прийти до успіху

За його словами, ідея Есо іs me виникла випадково. Якось хлопці їхали на конференцію, де хотіли продемонструвати нове застосування квадрокоптера, але пристрій зламався. Залишалось декілька годин, щоб запропонувати щось нове.

Іван згадав, що в його квартирі були перепади температури води, та й зі світлом постійні проблеми. Хотілося знайти рішення, яке б контролювало ці процеси. На своє здивування їхню ідею визнали найкращою. Так кияни зрозуміли, що натрапили на перспективний стартап.

З того моменту минуло вже майже 4 роки й нещодавно стало відомо, що Есо іs me зацікавив британського мільярдера Річарда Бренсона. Він запросив українців до своєї школи підтримки стартапів. Уже у травні Пасічник та Олександр Дятлов переїдуть до Лондона на навчання з менторами, серед яких буде і сам Бренсон.