Подачу газу до газопроводу перекрили

Інцидент стався після опівночі у Києво-Святошинському районі Київської області. Розгерметизувався магістральний газопровід діаметром 1022 міліметри. Про це інформує пресслужба ДСНС у фейсбуці.

Зверніть увагу Вибух на газопроводі в Чабанах: фото, відео

Вже о першій ночі подачу блакитного палива до газопроводу зупинили.

До робіт залучили 57 осіб та 18 одиниць техніки. Станом на ранок 15 вересня на місці інциденту працюють 6 людей та 4 одиниці техніки.

Коментар Міненерго щодо ситуації

У Міністерстві енергетики зазначили, що, незважаючи на інцидент, транзит газу до Європи забезпечується в штатному режимі. У профільному відомстві наголосили, що ремонтні роботи досі тривають.

Тим часом пресслужба Оператора ГТС України повідомила про розгерметизацію газопроводу. Там кажуть, що на ремонт аварії піде 2 – 3 дні.

При цьому причин аварії поки ніхто назвати не може. Так, поліція відкрила кримінальне провадження за статтею "Пошкодження об'єктів магістральних або промислових нафто-, газо-, конденсатопроводів та нафтопродуктопроводів". Правоохоронці намагаються встановити причини розгерметизації газопроводу.

Що казали очевидці про вибух

Спершу було відомо тільки те, що люди чули дивні сильні звуки, гучний вибух, і на місце події вже вирушили пожежники (зафіксовано у відео). Місцеві мешканці одразу запідозрили розрив на газопроводі.

Згодом у поліції Київської області заявили, що біля Чабанів стався саме вибух на магістральному газопроводі високого тиску, який постачає газ у Європу.

Колишній міністр інфраструктури України Володимир Омелян описав ситуацію у фейсбуці:

  • "У Васильківському районі Київської області, особливо біля сіл Іванковичі, Хотів, Чабани, з 00:20 чутно дуже гучний низькочастотний шум, що нагадує звук горіння газу у великих обсягах або роботу мегапотужного дизельного генератора. Полум'я не видно".

Згодом він додав, що о 01:17 звук припинився, але рятувальники радять усім місцевим мешканцям перекрити газ.

Дивіться також У Китаї вибухнув цілий будинок: момент вибуху випадково потрапив на відео

Надзвичайна ситуація сталася в Чабанах: дивіться розташування на карті