Скандальний суд визнав протиправним і скасував наказ Департаменту охорони культурної спадщини КМДА від 22 вересня 2020 року про занесення будинку Осипа Родіна на вулиці Олеся Гончара до Переліку об’єктів культурної спадщини столиці.

Читайте також ВАКС дозволив примусовий привід судді Вовка: деталі

Будинок заважає бізнесу

Власником будинку Осипа Родіна є ТОВ "Арікс". Кінцевим власником компанії вказаний Яків Басс – батько колишнього заступника ексголови КМДА Леоніда Черновецького – Дениса Басса.

Саме ця компанія звернулася в ОАСК, щоб оскаржити рішення департаменту і вилучити будинок Родіна з переліку об’єктів культурної спадщини.

Департамент оскарження заперечував, оскільки вважає, що діяв законно.

Скандальний ОАСК вилучив історичний будинок у Києві з переліку об’єктів культспадщини

Franklin Concept House / Фото: GoogleMaps

Однак ОАСК позов ТОВ "Арікс" задовольнив. Суд не побачив в будинку Родіна ознак, за якими його можна було б віднести до архітектурних пам’яток міста, що повинні бути під охороною.

У ОАСКу вважають, що цей будинок можна віднести до пересічної історичної будівлі.

Поряд йде будівництво

  • Поряд з будинком Родіна будується Житловий комплекс Franklin Concept House. Це проєкт Perfect Group депутата від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка та Saga Development ексчиновника КМДА Андрія Вавриша та Kyivproekt Development.
  • У вересні 2020 року "Мапа реновації" уклала перелік історичних будівель у центрі Києва, що перебувають під загрозою знесення. У цей список увійшов будинок Осипа Родіна.