"Зазвичай з Києва до Перемишля їде 100 людей. А сьогодні 438. І ще буде посадка у Львові", – розповів стюард Андрій Рудик.

Читайте також: Як в аеропорту Польщі зустріли перших українців без віз

За кілька годин один із вагонів перетвориться на творчий майданчик. Понад 40 українських діячів, експертів та митців під час поїздки обговорюватимуть безвізовий шлях України.

"Це спрощення життя для більшості українців, особливо для молоді. Молодим інколи дуже важко отримати візу. Їм не довіряли в посольствах раніше. Тепер, можливо, будуть недовіряти на кордоні. Але це вже легше, бо можна буде доказати, що ти їдеш по справі", – розповів письменник Андрій Курков.

Ніяких проблем на кордоні мандрівники не очікують. В Перемишль перший "безвізовий потяг" прибуде близько 14:00 години. Там його зустрінуть українські дипломати, а також посол України в Польщі Андрій Дещиця.

Нагадаємо, вночі, 11 червня, безвізовий режим для України вступив у дію. Відтепер українці без віз можуть відвідувати майже всю Європу – за умови наявності біометричного паспорта. Після впровадження безвізового режиму для українців відкрились кордони 30 країн.