Від моменту набуття чинності безвізового режиму українці зможуть поїхати без візи до наступних країн Європи:

Читайте також: Безвізова карта світу для українців: інфографіка

– 22 країни Євросоюзу, які входять до Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Німеччина, Греція, Данія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швеція та Естонія;

– 4 країни у складі ЄС, які наразі не входять у Шенгенську зону: Болгарія, Хорватія, Кіпр і Румунія;

– 4 країни, які не входять у ЄС, але беруть участь у Шенгенській угоді: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Швейцарія.

Зокрема про те, що Швейцарія введе безвізовий режим з Україною, було оголошено 7 червня 2017 року під час зустрічі міністра закордонних справ Швейцарії Дідьє Буркгальтера з українським президентом Петром Порошенком у Києві.

Читайте також: Як українські прикордонники готуються до безвізового режиму

Щоправда, одразу після опівночі українці без віз зможуть потрапити лише до 8 країнФінляндії, Естонії, Латвії, Литви, Румунії, Болгарії, Греції та Кіпру. Причина цього – різниця в часі – документ набере чинності опівночі за місцевим часом для кожної країни-учасника. Найпізніше – в Ісландії, різниця в часі між Києвом та Рейк'явіком складає 3 години.

Важливо пам'ятати, що безвізовий режим дозволятиме короткотермінове перебування у вищезгаданих державах до 90 днів протягом 180 днів, щоправда, у екстренних випадках, наприклад, у разі необхідності термінового лікування чи стихійного лиха цей термін продовжується.

У разі необхідності більш тривалого перебування вам доведеться звернутись до консульства відповідної країни з метою оформлення візи належного типу. Також доведеться робити візи тим, хто бажає виїхати у Європу на довготривале навчання чи роботу.

Читайте також: Незважаючи на безвіз. В МЗС пояснили, коли українців можуть не впустити до Європи

Також варто зазначити, що запровадження безвізового режиму з ЄС не вплине на порядок поїздок громадян України в рамках угод про малий прикордонний рух, тобто такі угоди, укладені з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією, залишаться в силі.

Раніше про безвізовий режим з Євросоюзом вдалось домовитись Молдові (у 2014 році) та Грузії (у 2017 році).