Причиною таких заходів є відмінність у часових поясах, пояснює «Європейська правда».

Так, за інформацією ресурсу, першими свої кордони для українців відкриють 8 держав-членів Європейського союзу: Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва, Румунія, Болгарія, Греція та Кіпр.

Читайте також: Безвізова карта світу для українців: інфографіка

Наголошується, що в’їзд сюди дозволяється лише за наявності біометричного паспорта після опівночі за київським часом.

Вже о першій годині ночі за Києвом кордони для громадян України своєю чергою відкриє переважна більшість держав-членів ЄС та Шенгену, а саме Австрія, Бельгія, Данія, Іспанія, Італія, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Словаччина, Словенія, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія та Швеція.

Найпізніше ж безвізовий режим серед країн членів ЄС запрацює у Португалії о другій ночі за Києвом, оскільки вона живе за Лондонським часовим поясом.

А серед держав-членів Шенгену, що перебувають поза межами ЄС, останньою буде Ісландія – о третій ночі.

Читайте також: Перетнути кордон без віз українцям допомагатимуть експерти

Також видання додає, що після цього у переліку територій, що відкривають безвіз для українців залишиться тільки Гренландія (цей острів є автономною частиною Данії, він не є частиною ані ЄС, ані Шенгену, але скасує візи разом з материковою Данією).

Відтак, у портах Гренландії безвіз запускатиметься від третьої ночі (східне узбережжя) до шостої ранку (військова база Thule на західному узбережжі острова).

Нагадаємо, з 11 червня українці, які є власниками біометричних паспортів, зможуть подорожувати країнами ЄС без віз.