Вбивство 5-річного хлопчика Кирила Тлявова: все, що треба знати про трагедію
П'яні патрульні поліцейські ймовірно поранили 5-річного хлопчика у голову з вогнепальної зброї у Переяслав-Хмельницькому. Надвечір 3 червня дитина померла у київській лікарні. Що треба знати про трагедію та що загрожує винуватцям – читайте у матеріалі журналістів 24 каналу.
Як патрульні поранили дитину?
31 травня у Переяславі-Хмельницькому до реанімації потрапив 5-річний хлопчик Кирило з тяжкою закритою черепно-мозковою травмою, забоєм головного мозку, внутрішньо-мозковою гематомою, переломом скроневої кістки.
Читайте також: ДБР з'ясувало, хто вбив 5-річного Кирила Тлявова
Спочатку місцеві поліцейські стверджували, що 4 дітей гуляли на вулиці, а 5-річний хлопчик з необережності нібито посковзнувся, впав на асфальт і камінь, через що й отримав травму голови.
Проте, коли у лікарні медики зробили дитині операцію, то виявили у неї вогнепальне поранення голови. Тоді вже правоохоронці знову оглянули місце інциденту та знайшли там гільзи від набоїв, стаканчики та банки.
Як з'ясувалось, до поранення хлопчика причетні двоє працівників Переяслав-Хмельницького відділу поліції, які на момент скоєння злочину були п'яними. Підозрювані – старший сержант Володимир Петровець та лейтенант Іван Приходько. Вони вирішили постріляти з вогнепальної зброї по металевих банках та інших предметах неподалік від місця, де гуляв Кирило. Одним із пострілів поліцейські поцілили у дитину.
П'яні поліцейські ймовірно вбили 5-річного хлопчика, дивіться відео:
За словами адвоката сім'ї загиблого Олександра Щербини, слідчі не виключають того, що застрелити маленького Кирила міг 14-річний син підозрюваного Володимира Петровця. Зокрема, правоохоронці з'ясували, що саме у його будинку підозрювані відпочивали, і там, окрім дорослих (двоє поліцейських і решта – це цивільні особи), були ще й діти. Тому, вогнепальна зброя могла потрапити у руки 14-річного хлопця.
У мережі поширили інформацію, що до вбивства Кирила Тлялова можуть бути причетними четверо правоохоронців – "двоє з них – це "підозрювані", а інші – "свідки". Однак, речник Національної поліції Ярослав Тракало заявив, що ці слова є неправдивими.
Що відомо про лікування і смерть Кирила?
Читайте також: Іван Приходько і Володимир Петровець: що відомо про вбивць 5-річного хлопчика Кирила Тлявова
5-річний хлопчик перебував у дуже складному стані, а за ним постійно стежили лікарі. Черепна коробка дитини повністю була роздроблена, а куля сильно вразила одну півкулю мозку. Спочатку дитина перебувала у місцевій лікарні, а згодом його доправили у високоспеціалізований нейрохірургічний центр Києва.
Ймовірно, коли поліцейські стріляли, куля відрикошетила, пробила усю черепну коробку і застрягла в мозку. Лікарі не змогли її дістати. Зробили трепанацію, прибрали всі ці кістки і повністю все повичищали. Голова залишалася відкрита, щоб сильно не набрякала.
Лікарі ж одразу назвали травму хлопчика не сумісною з життям. Його стан залишався стабільно важким, дитина перебувала у комі та на апараті штучного дихання. Функції серцево-судинної системи підтримувались за допомогою медикаментів.
На жаль, організм маленького Кирила не витримав і надвечір 3 червня він помер у лікарні Києва. Лікарі до останнього боролись за його життя.
Читайте також: Поліцейським, які застрелили хлопчика Кирила Тлявова, суд обрав запобіжний захід
Вбивство 5-річного хлопчика Кирила Тлявова: відео
Мати хлопчика Тетяна Тлявова подякувала усім за підтримку в ці важкі дні та показала останнє прижиттєве фото усміхненого Кирила.
Величезна всім подяка за віру, підтримку і допомогу. Не стало нашого сонечка,
– написала вона.
Редакція 24 каналу висловлює щирий жаль та співчуття родині загиблого Кирила.
Похорони хлопчика
Із 5-річним Кирилом Тлявовим попрощалися у Переяславі-Хмельницькому у середу, 5 червня. Рідні хлопчика ледь пережили трагедію – бабусю забрала швидка, а батько був на межі втрати свідомості.
Попрощатися з хлопчиком прийшли близькі, родичі, місцеві небайдужі жителі, мер міста Тарас Костін та виконуючий обов'язків заступника начальника головного управління поліції у Київській області.
Похорони 5-річного Кирила Тлявова
Який запобіжний захід обрав патрульним суд і що їм загрожує?
Після того, як стало відомо, що поліцейські поранили хлопчика з вогнепальної зброї, їм були вручені повідомлення про підозру за 2 кваліфікаціями – хуліганство, вчинене групою осіб із застосуванням вогнепальної зброї та заподіяння необережного тяжкого тілесного ушкодження. У помешканнях поліцейських провели обшуки і вилучили набої та зброю.
Відомо, що на момент скоєння злочину вони перебували поза службою без табельної зброї і були нетверезими. За словами рідних дитини, поліцейські були настільки п'яні, що не пам'ятали, хто з них стріляв.
Читайте також: Вбивство хлопчика п'яними патрульними: мама показала останнє фото дитини
Після смерті дитини Генпрокуратура перекваліфікувала підозру правоохоронцям з хуліганства на умисне вбивство. Нові підозри їм вручили вранці 4 червня перед засіданням Голосіївського райсуду, який обирав запобіжний захід патрульним.
Першим суддя Чередніченко Наталія розглянула справу одного підозрюваного – Івана Приходька. Прокуратура наполягала на триманні під вартою без права внесення застави терміном на 60 діб. Адвокат Приходька просив домашній арешт для підозрюваного.
Проте, суд ухвалив рішення взяти Приходька під варту на 60 діб.
Другому підозрюваному Володимиру Петровцю обрали такий самий запобіжний захід – арешт на 2 місяці без права внесення застави.
За статтею про умисне вбивство малолітньої дитини обом правоохоронцям загрожує від 10 до 15 років або довічне ув’язнення.
Відео: що відомо про розгляд справи вбивць-поліцейських
Підозрювані провини не визнають і, ймовірно, оскаржуватимуть рішення суду. Володимир Петровець та Іван Приходько також відмовились проходити тест на алкоголь і сліди пороху.
Окрім того, їх вже звільнили зі служби у правоохоронних органах. За словами речника Нацполіції Ярослава Тракала, це найважче дисциплінарне покарання, яке наразі змогли застосувати до підозрюваних до завершення досудового розслідування Державним бюро розслідування і винесення остаточного рішення судом.
Хто подав у відставку через вбивство хлопчика?
Через вбивство п’яними поліцейськими 5-річного Кирила голова поліції Київської області Дмитро Ценов подав рапорт про відставку. Він проситься в зону проведення ООС.
Я, як очільник поліції Київської області несу відповідальність за дії підлеглих, тому я звернувся до голови Нацполіції з рапортом про відсторонення мене із займаної посади та прошу направити мене у найтяжкішу точку нашої держави, а саме місця проведення ООС,
– сказав він.
Голова Нацполіції Сергій Князєв наголосив, що заяву Ценова задовольнять.
Окрім того, керівників Переяслав-Хмельницького підрозділу поліції Київщини відсторонили від виконання службових обов’язків. Наразі вирішують питання про те, чи залишати їх у лавах правоохоронців.
Проте, через вбивство 5-річного хлопчика обурені українці вимагають відставки міністра МВС Арсена Авакова. На сайті президента України вже навіть зареєстрували петицію за відставку Авакова, яка зібрала понад 20 тисяч голосів. Аби її розглянув глава держави, вона має набрати щонайменше 25 тисяч голосів.
Сам Аваков, заявив що не піде у відставку і не вважає, що з посади має піти голова Нацполіції України Сергій Князєв.
Він добре працює і робить все, що від нього залежить. Я теж не напишу заяву про відставку, але питання моєї відставки може розглянути у відповідному порядку цей парламент, або наступний, або хто-небудь,
– сказав Аваков.
Читайте також: В парламенті вимагають відставки Авакова: що про це відомо
Мітинги активістів через вбивство 5-річного Кирила
Активісти дуже обурені діями правоохоронців, які вистрілили у дитину, та скликали всіх небайдужих зібратися на мітинг під Міністерством внутрішніх справ у Києві. Протестувальники вийшли на мітинг увечері 3 червня, аби дати чітко зрозуміти правоохоронцям, що справу про загибель хлопчика зам’яти не вдасться, як і полегшити відповідальність вбивць.
Читайте також: "Горіть у пеклі": соцмережі вибухнули через хлопчика, якого застрелили п'яні поліцейські
"Мені було 5, скільки дадуть моїм вбивцям?", – так звучить гасло на протестах у Києві через вбивство хлопчика, передає активістка Аліна Боднар у Facebook.
Мітинги під МВС через вбивство 5-річного хлопчика
Активісти приносили на мітинги квіти, свічки та дитячі іграшки. Окірм того, вони також вимагають, аби через злочин правоохоронців у відставку подав Арсен Аваков. Оскільки відповідальність за це вбивство лежить не тільки на двох підозрюваних представниках поліції, але і на очільнику МВС, завдяки якому поліцейську реформу було провалено.
Проте вже наступного дня з-під будівлі МВС прибрали імпровізований меморіал з іграшками і замалювали написи "вбивці" та "Аваков", які залишили під стінами відомства активісти.
Під будівлею МВС замалювали напис "вбивці": фото
Продовження протестів
4 травня протести через вбивство маленького Кирила стали масовими. У низці міст українці вийшли на акції із вимогою відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова
Мітинги пройшли у Києві, Льові, Одесі, Харкові, Кривому Розі, Івано-Франківську, Черкаси, Запоріжжі та інших містах України.
Акція під стінами МВС у Києві та протест у Львові
У самому Переяславі-Хмельницькому, де вбили Кирила, акція переросла у сутички з поліцією. Правоохоронці зі щитами оточили будівлю відділку, а активісти, серед яких праворадикали С14, почали жбурляти в них каміння та димові шашки. В якийсь момент у поліції "здали нерви" від того, що активісти почали писати на стінах відділення, і правоохоронці застосували силу.
Активісти також запалили фаєри та підривали петарди. При цьому мітингувальники скандували: "Поліція вбила Тлявова Кирила" і "Поліція вбиває, Аваков покриває".
Дивіться відео з місця сутичок у Переяславі-Хмельницькому:
Згодом до мітингувальників вийшов виконувач обов’язків голови поліції Київщини Андрій Нєбитов. На запитання, чому на місці злочину не проводять слідчих дій, він сказав, що це питання треба ставити ДБР, адже саме воно займається справою, бо до злочину причетні правоохоронці.
Реакція президента та українців
Справу про поранення хлопчика одразу ж взяв під контроль президент Володимир Зеленський. Глава держави навіть готовий був запросити в Україну закордонни лікарів для допомоги порятунку життя дитини. На жаль, їхня допомога так і не знадобилася.
Після смерті хлопчика президент висловив співчуття рідним.
5-річний Кирило помер у лікарні. Звісно, ніщо у світі не може втішити рідних і близьких. Але я – як президент і як батько – хочу запевнити, що зроблю все, аби винні були покарані по справедливості. Жодного пом'якшення. Жодної спроби зам'яти цю справу,
– сказав Зеленський.
Родину загиблого хлопчика відвідав і міністр МВС Арсен Аваков разом з головою Нацполіції Сергієм Князевим. Аваков заявив, що буде стежити за ходом розслідування та "сподівається на адекватне покарання". Водночас, Князєв сказав, що відомство перерахує сім'ї загиблого свій одноденний заробіток, надасть всю необхідну допомогу і бере на себе витрати з поховання загиблого хлопчика.
Аваков та Князєв зустрілись із сім'єю вбитого хлопчика
Після трагічної звістки соцмережі вибухнули гнівом і вимагають найжорсткішого покарання для вбивць.