Про це повідомляє "Громадське".

Зазначимо, що раніше у МОЗ заявили, що відсторонили Катерину Амосову від виконання обов'язків ректора Національного медичного університету імені Богомольця у Києві. Причиною відсторонення стало те, що студенти стоматологічного факультету не змогли скласти обов'язковий для продовження навчання іспит "Крок 1. Стоматологія", який відбувається 20 лютого.

Я усвідомлюю серйозність моєї заяви. Мене відсторонили за відмову примусово з боку заступника міністра Олександра Лінчевського здійснити протиправні дії, а саме – без тендерів закупити для університету ліцензійне тестування,
– заявила Амосова.

Читайте також: Самогубство іноземної студентки у Києві: у медуніверситеті пояснили відрахування дівчини

"Я маю досвід боротьби проти МОЗівської системи ліцензійного тестування, яка діє для медичних ВНЗ України вже протягом багатьох років", – додала вона.

За словами ректора вишу, зрив тестування був створений штучно, а університет не міг перераховувати "МОЗівській структурі" (Центру тестування при МОЗ) кошти поза тендером.

"Ми не могли в законний спосіб замовити послуги Центру, адже кошторис університету на той момент ще не було затверджено, а цінова пропозиція складала майже 1,4 мільйона гривень. Закупівлі на таку суму, згідно з чинним законодавством, мають проходити обов’язкову процедуру тендеру за участю кількох учасників", – пояснила Амосова.

Хто така Катерина Амосова? Науковець у галузі кардіології, член-кореспондент Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, з 16 червня 2014 року – ректор НМУ імені О. О. Богомольця. До слова, Катерина Амосова є донькою відомого академіка НАН і АМН України Миколи Амосова.