Осіннє "покращення" столиці України не завжди проходить без втрат. Вкотре переконалися в цьому мешканці столичного Печерська. Про це повідомив 5 жовтня у себе на сторінці у фейсбуці громадський активіст Юрій Хорунжий.

До теми Як виглядатиме "Арсенальна" після реконструкції

Він розмістив дві світлини у форматі "було/стало", які підтвердили знищення дерев. На одному фото бачимо кілька десятків дерев, на іншому – поодиноке деревце, будівельний кран та VIP-будинок, де зареєстровано майно чинного президента – Володимира Зеленського.

У своєму пості активіст затегав мера столиці – пана Кличка, а також його підлеглих з КМДА.

Нікольські казарми
Нікольські казарми – сучасний вигляд, жовтень 2020 / Фото Юрія Хорунжого

У коментарях, щоправда, вони не з'явились, проте сам Хорунжий додав фото ділянки, на якій було знищено дерева, а також проєкт реновації історичної пам'ятки, де дерева мали б лишитись, проте цього не сталося.

Історичний вигляд пам'ятки
Історичний вигляд пам'ятки / Фото Юрія Хорунжого

Що таке Нікольські ворота?

Пам'ятка є частиною київської фортеці середин 19 століття. Як фортифікаційна споруда ніколи не використовувалась та потихеньку руйнувалася від наслідків людської діяльності та плину часу. В наш час Нікольські ворота побачити складно – вони сховані за будинками (зокрема тим самим, де мешкає президент Зеленський), парканами та станцією метро "Арсенальна"). Нині будівля перебуває на реставрації, жертвами якої й стали дерева.