Про запровадження режиму надзвичайної ситуації повідомляє Київська обласна державна адміністрація.

Важливо Чим відрізняється надзвичайний стан від надзвичайної ситуації

Під час засідання комісії Київської ОДА ситуацію в області кваліфікували як медико-біологічну надзвичайну ситуацію природного характеру регіонального рівня.

Відповідати за ліквідацію такого стану буде заступник голови облдержадміністрації Олег Торкунов. Керівник штабу – директор департаменту охорони здоров'я ОДА Максим Іонов.

В умовах, коли треба максимально зосередитись на боротьбі з коронавірусом, на обласному рівні вживаємо всіх заходів. Передовсім таких, що стосуються підтримки медичних працівників, матеріально-технічного забезпечення лікарень та інформаційного забезпечення населення,
– наголосив тимчасовий голова Київської ОДА Василь Володін.

Згодом на засіданні Кабінету Міністрів України обговорювалося питання запровадження режиму надзвичайної ситуації не лише у Київській області, а й у Києві.

"На жаль, поки немає рішення про запровадження такого режиму у місті Києві. Тож можемо говорити лише про область. Ми будемо чекати рішення від міста, що ухвалити рішення на рівні уряду", – підкреслив міністр внутрішніх справ Арсен Авакова.

Що передбачає режим надзвичайної ситуації?Режим надзвичайної ситуаці – стан на окремій адміністративній території, коли порушено умови нормальної життєдіяльності людей. Відрізняється від надзвичайного стану відсутністю обмежень конституційних прав громадян.

Раніше надзвичайний стан вже було запроваджено у Чернівецькій і Житомирській областях, де були зафіксовані перші смерті від коронавірусу.


Що заборонено в Україні у період карантинних заходів / інфографіка 24 каналу