Архів
Курси валют
Погода
   youtube @24
   Loading...
   google @24
   RSS СТРІЧКА
   Загальний RSS

   Топ новини

   Відео новини

   Пряма трансляція на
   Останні випуски

   Чим відрізняється надзвичайний стан від надзвичайної ситуації

   Яка різниця між надзвичайним станом і ситуацією / GettyImages

   Рішенням Кабміну 25 березня на всій території України ввели режим надзвичайної ситуації. Що це означає і чим ситуація відрізняється від надзвичайного стану – в матеріалі 24 каналу.

   Три стадії надзвичайних заходів 

   За словами юриста Василя Мірошниченка, в Україні є три стадії застосування надзвичайних заходів. Підвищена готовність, режим надзвичайної ситуації і надзвичайний стан. Зокрема, режим підвищеної готовності ведено в Україні ще в 2015 році в зв’язку з агресивними діями Росії. Режим надзвичайної ситуації було введено в Донецькій і Луганській областях. Зараз такий режим введено через коронавірус ще в Житомирській і Чернівецькій областях.

   Увага Надзвичайний стан в Україні: що означає і як жити в його умовах

   Вводить режим надзвичайної ситуації уряд. Він може бути безстроковим, оскільки не пов'язаний з ущемленням прав громадян. При цьому розширюються права військових – з’являються військово-цивільні адміністрації. Вибори під час надзвичайної ситуації можуть проводитися,
   – розповідає Василь Мірошниченко.

   Увага В уряді пояснили чому зупинили метро і коли відновлять його роботу

   Що означає надзвичайний стан? 

   Інформаційне агентство АСС пише: серед найголовнішої різниці є те, що заходи надзвичайного стану допускають тимчасове обмеження конституційних прав і свобод громадянина. Тобто тоді в державі не можуть проводитися волевиявлення, мітинги, а режим дня може контролюватися комендантською годиною.

   Введення стану передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та задля безпеки й здоров’я громадян, 
   – розповідає адвокат Максим Станкевич.

   Як наголошує Василь Мірошниченко, надзвичайний стану вводиться на короткий період – 30 днів по всій країні і може бути продовжений ще на стільки ж.  Можливе введення і в окремих областях. Надзвичайний стан вводиться за поданням РНБО або уряду, президент видає указ, який затверджує парламент.

   У випадку надзвичайного стану обмежуються конституційні права громадян. З’являється трудова повинність. Людей можуть примусово залучати до різних карантинних протиепідеміологічних заходів, вилучатися особистий транспорт для порятунку людей, доставки вантажів. В особливих умовах працюють прикордонники. Вибори не проводяться, а мітинги і демонстрації забороняються. Обмежується жорстко право на вільне пересування по країні,
   – підкреслює Мірошниченко. 


   По всій Україні надзвичайна ситуація / Інфографіка 24 каналу 

   Де вже ввели надзвичайний стан? Наразі режим надзвичайного стану ввели в Італії, Словаччині, Чехії, Ісландії, Естонії, Іспанії, Румунії, Сербії, Латвії, Болгарії, Швейцарії, Казахстані, США та Молдові. 


   Що заборонили під час карантину в Україні / Інфографіка 24 каналу

   powered by lun.ua
   Пропозиції партнерів
   Коментарі
   Залиште відгук