Як повідомляють українські інформагенції, народний обранець йшов кулуарами парламенту і до нього підійшов представник НАЗК, який голосно почав оголошувати про вручення відповідного протоколу.

Щоправда, політик, не дослухавши представника НАЗК, забіг у сесійну залу.

Опісля Козловський у присутності свідків та журналістів відкрив два екземпляри протоколу про адміністративне порушення Лещенком і розписався в них.

Лещенко в парламенті відмовився від підписання протоколу, а також від ознайомлення з ним. Були два свідки, які бачили цю ситуацію,
– констатував представник НАЗК.

При цьому він відмовився коментувати, чи означає це дійство вручення депутату протоколу про адмінпорушення.

Крім того, Козловський зазначив, що Лещенко не з’являється до НАЗК "уже протягом трьох викликів, тому було вирішено саме в парламенті ознайомити його з протоколом".

Зауважимо, в зачитаному протоколі зазначається, що Лещенко отримав знижку в 1 мільйон 801 тисячу 648 гривень під час купівлі квартири, що є "подарунком у вигляді пільги".

У документі також йдеться, що, відповідно до держбюджету на 2016 рік, мінімальна заробітна плата на 1 січня 2016 року становить 1 тисячу 378 гривень, таким чином “отриманий Лещенком подарунок у вигляді пільги у 1307 разів перевищує мінімальну заробітну плату”.

За таких умов Лещенко, порушуючи вимоги ч. 1 ст. 24 закону України “Про запобігання корупції”, не відмовився від пропозиції отримання подарунку у вигляді пільги під час купівлі квартири... Відтак, Лещенко порушив встановлені законом обмеження щодо отримання подарунку,
– підкреслюється у протоколі.

Додамо, що один із екземплярів протоколу буде направлено Лещенку.

На сайті НАЗК своєю чергою підтверджується, що Сергій Лещенко вкотре не з’явився для ознайомлення з протоколом про адміністративне правопорушення.

Протягом тижня, починаючи з 30 листопада 2016 року, Сергій Лещенко ухиляється від особистого ознайомлення з протоколом про адміністративне правопорушення. 1 грудня 2016 року на офіційному веб-сайті Національного агентства було розміщено публічне запрошення пану Лещенку щодо ознайомлення з протоколом про адміністративне правопорушення, проте народний депутат так і не прибув для ознайомлення з результатами перевірки,
– йдеться у повідомленні.

Також у агентстві додали, що спілкування з представниками НАЗК відбувається через адвоката Лещенка.

У понеділок, 5 грудня, Лещенко мав можливість прибути до НАЗК протягом робочого дня, з 9-ї години ранку. Проте, за клопотанням адвоката, не зміг бути присутнім на ознайомленні через особисту участь в судовому засіданні в Подільському суді та через допит в Генеральній прокуратурі України (хоча на допит у Генпрокуратурі депутат не прибув, про що згодом повідомив його захисник). 6 грудня, відповідно до чергового клопотання захисника, нардеп також не зможе ознайомитися з протоколом через перебування на допиті за справою Павла Шеремета у Нацполіції. Така поведінка народного депутата Сергія Лещенка свідчить про його небажання сприяти прозорому розгляду питання та затягування процесу ознайомлення з протоколом про адмінправопорушення,
– зазначає прес-служби Національної агенції з питань запобігання корупції.

Читайте також: Лещенко прокоментував звинувачення НАЗК

Нагадаємо, 6 вересня з'явилась інформація, що депутат Сергій Лещенко купив квартиру площею майже 200 квадратних метрів у новобудові за 7,5 мільйона гривень.

20 вересня Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало перевірку матеріалів НАБУ щодо купівлі квартири депутатом Сергієм Лещенком. Перевірка виявила у цій справі адміністративне порушення.