Ми це так просто не залишимо, – Ірма Вітовська про скандал у Держкіно

- Читать новость на русском

Українська кіноспільнота обурена результатом конкурсу на посаду голови Держагентства з питань кіно та вбачає у цьому момент ймовірної політичної корупції.

Про це в ефірі 24 каналу розповіла актриса Ірма Вітовська та пояснила: "Одним із припущень є те, що це момент можливої політичної корупції. Тому що кандидат проходить усі конкурси, виходить єдиний у фінал, а на співбесіді просто зрізається. Тому ми вийшли під стіни Держслужби, аби з’ясувати, що ж все ж таки відбулось".

Варто знати! Кіноспільнота вийшла на акцію протесту через обрання голови Держкіно

На запитання ведучої, чи насправді кандидатом від влади був начебто режисер серіалу "Слуга народу" Олексій Кірющенко, вона відповіла: "Він був на початку конкурсу, але він зрізався, здається, на англійській мові. Кандидат має вільно спілкуватися нею, тому що це зустрічі та співпраця зі західними партнерами і взагалі для будь-якого чиновника це є абсолютно нормою".

Представники кіноіндустрії об’єднались і це просто так не залишиться, тому що дуже не хочеться, що ці надбання за п’ять років зрушились,
– зазначила Ірма Вітовська.

Вона пояснила, що Юлія Сінькевич однозначно буде подавати в суд через рішення комісії агентства з питань держслужби.

сінькевич
Юлія Сінькевич

"З нашого боку, то ми хочемо, щоб переглянули останню співбесіду і щоб Юлія Сінькевич була визнана переможцем цього конкурсу. Новий конкурс буде відбуватись два місяці – це відтяжка, а нас це не влаштовує. В нас є два варіанти, що з цим робити, – два дуже дружніх і є третій – дуже не дружній. Я сподіваюсь, що глузд здоровий переможе. Якщо ми не граємось в демократію, а сповідуємо її, то ми залишаємо цю історію і йдемо справедливо", – додала актриса.

Що відомо про обрання голови Держкіно? Держкіно без очільника вже кілька місяців. А єдина кандидатка Юлія Сінькевич, яка набрала достатню кількість балів на трьох етапах тестування, не пройшла співбесіду з комісією агентства з питань держслужби. Українська кіноіндустрія переконана, що співбесіда була нечесною та вбачають у цьому політичний підтекст. Є підозри, що це місце тримали для "свого" кандидата від влади.

Юлія Сінькевич є очільницею Одеського кінофестивалю вже 10 років, а також культурним менеджером та продюсером. Окрім цього, вона є знаною особистістю за кордоном.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук