У вересні 24 канал розповідав історію Соломії Ружицької та Марка Трибушного – дівчинка пішла в державну гімназію, а хлопчик до приватної школи. За місяць діти навчилися багато нового і полюбили своїх вчителів. Нагадаємо, Марк пішов до приватної школи, в якій збирався "гуляти, навчатись, гратись". Соломійка ж прагнула удосконалювати свої навички.

Читайте також: Українська школа вражаюче зміниться: перші експерименти

"Як ви вважаєте, що таке комплімент?" – "Це слово, яке ти кажеш добрій людині, якщо ти хочеш її порадувати": так починається насичений навчальний день в одній зі столичних гімназій. Соломійка каже: до школи йде залюбки, і вже має улюблений предмет – англійська мова. Найбільше за перший місяць у школі Соломії запам'яталися наукові досліди і розфарбовування коників. А улюбленим учителем стала класний керівник. "Бо вона добра, дружня, весела", – пояснила дівчинка.


Соломійка полюбила англійську і мріє стати ветеринаром

У Білогородці, у приватній школі, Марк розповів, що найбільше запам'яталось йому: "Ми досліджували природу. Я під мікроскопом побачив рослинку. Вона з такими маленькими волосочками". Кількість учнів у класі приватної школи у п'ять разів менша, ніж у державній. Серед предметів є бізнес. Але найулюбленішими – зізнається Марк – стали математика та інформатика. А викладачка цих предметів просто підкорила серця малечі.


Марк серйозно зацікавився інформатикою, але збирається досліджувати джунглі

У цій школі, окрім учителів, у кожного учня є ментор – людина, яка буде допомагати. Марк своїм ментором обрав Христину Козуб, учительку математики та інформатики.

Ментор – це такий собі адвокат для дитини перед викладачами інших дисциплін і перед батьками. Ментор допомагає дитині іти своїм курсом,
– пояснила вчителька.

Цілеспрямовані першачки вже знають ким стануть. Соломія прагне вивчитись на ветеринара: "Тому що в мене є котик, і якщо він захворіє, я хочу завжди його лікувати". А Марк наразі мріє бути дослідником джунглів "в Есквадорі".

Читайте також: Радикальні зміни навчальної програми: чого більше не буде у школі

Перший місяць у цих юних українців був однаково насиченим. Вони не втратили бажання розвиватися. І це, зокрема, завдяки вчителям та наставникам. Як у приватній, так і у державній школах вони намагаються зарядити малечу енергією на роки.