Відповідну постанову ухвалили 10 червня на засіданні уряду за поданням Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Важливо Це критично багато, – радник мера Маріуполя сказав, скільки людей залишається у блокадному місті

Відтепер окремим категоріям українців виплати здійснюватимуться через "Укрпошту".

Мовиться про мешканців територіальних громад, які:

  • розташовані у районі проведення воєнних дій,
  • перебувають у тимчасовій окупації, оточенні.

Пенсії й інші соцвиплати виплачуватимуть з урахуванням технічної можливості та пріоритетності забезпечення безпеки життя і здоров'я працівників та клієнтів,
– мовиться на сайті урядового порталу.

Раніше пенсію людям, які перебувають у зоні бойових дій і на тимчасово захоплених росіянами територіях та не можуть її отримати за місцем проживання, зараховували на рахунки в "Ощадбанку". Однак якщо в окупованому населеному пункті банк не працює, тоді слід розраховувати на "Укрпошту".

Маріупольцям окупанти видають пенсії у рублях

Радник законного мера Маріуполя Петро Андрющенко розповів, що за даними російських окупантів, у місті зареєстровано близько 47 тисяч пенсіонерів. Втім джерела чиновників законної Маріупольської міської ради повідомили, що ще близько 10 тисяч маріупольців принципово не подали документи на рублеві "подачки" від окупантів.

За даними Андрющенка, та пенсія, яку Росія почала видавати мешканцям міста, у перерахунку на нашу національну валюту становить 2 600 гривень. Разом з тим видача коштів очікувано перетворилась на чергове пекло і знущання.

Петро Андрющенко також розповів, що ці пенсії російські окупанти видають у рублях, – готівкою, яку напередодні завезли у місто броньовики.

Окупанти в Маріуполі видають пенсії у рублях: дивіться відео