Міжнародна дослідницька група під керівництвом Університету штату Мен повідомляє, що товщина скоротилася приблизно на 55 метрів за останні 25 років. Вчені вивчили зміни довкілля, аби зрозуміти майбутні наслідки життя Землі в міру підвищення глобальної температури.

Читайте також Гора Еверест виявилася вищою, ніж вважалося раніше – дослідники

Це останнє дослідження підтверджує висоти, яких досягає зміна клімату, спричинена діяльністю людини, і є орієнтиром для інших систем високогірних льодовиків. Робота відповідає на одне з важливих питань, поставлених нашою експедицією – чи впливають на найвищі льодовики планети зміна клімату, спричинена діяльністю людини,
– кажуть дослідники.

Науковці відзначають, що високогірні системи підтримують тендітний баланс усіх локальних екосистем. Тому важливо вивчити потенціал втрат у всіх системах високогірних льодовиків.

Вони також підрахували, що лід на Евересті тане зі швидкістю близько 2 метри на рік. Через це він втрачає здатність відбивати сонячну радіацію, а значить починає танути ще швидше.

Кліматичні прогнози для Гімалаїв передбачають тривале потепління і триваючу втрату маси льодовиків, і навіть вершина Евересту схильна до впливу антропогенного потепління,
– додали вчені.

Що відомо про Еверест

Це – найвища точка планети, інша її назва – Джомолунгма. Гора розташована в Гімалаях на кордоні Китаю і Непалу. Її висота сягає 8848 метрів над рівнем моря.