Якщо ж добовий приріст хворих сягне 20 тисяч – лікарі будуть змушені обирати, кому надавати медичну допомогу. Про це Максим Степанов розповів під час традиційного брифінгу МОЗ, передає 24 канал.

Важливо В Україні 7 517 хворих на COVID-19 за добу: знову найвища захворюваність

Він зауважив, що максимальна кількість ліжок, які готові виділити під хворих на COVID-19 в Україні, становить 52 тисячі. Виходячи з цього, у МОЗ розрахували, яку кількість хворих на добу може витримувати система охорони здоров’я.

Логіка підв’язана до єдиного критерію – здатності системи охорони здоров’я надавати допомогу,
– наголосив Степанов.

Відтак, є 4 рівні таких розрахунків.

Рівень 1: до 8 тисяч хворих в день

Україна перебуває зараз на цьому рівні. На ньому МОЗ продовжує збільшувати кількість ліжкомісць для хворих, готуватись до зростання кількості інфікованих, нарощує тестування тощо.

Рівень 2: до 10 тисяч хворих в день

На цьому рівні МОЗ має ввести в дію вже всі 52 тисячі ліжок. У деяких регіонах почнуть розгортати мобільні, польові госпіталі.

Починається перша хвиля мобілізації медиків.

Рівень 3: до 15 тисячі хворих

Коли добовий приріст хворих на коронавірус в Україні зросте до 15 тисяч, то в державі будуть змушені ввести повний перелік обмежень, які передбачає червона карантинна зона. Фактично йдеться майже про новий локдаун.

Окрім того, розгорнеться система роботи мобільних госпіталів, а також буде проведена повна мобілізація медиків, включно з лікарями-інтернами.

Рівень 4: до 20 тисяч хворих за добу

При такому сценарії заповненість ліжкового фонду може скласти до 100%.

В такому випадку ми змушені будемо запроваджувати протоколи вибору. Тоді лікарі будуть обирати, кому надавати медичну допомогу саме у стаціонарних умовах. Я не хочу нікого лякати, але МОЗ проводить максимально відкриту політику. І ви маєте знати весь спектр дій, які ми будемо робити далі. Вважаю, що ми не маємо опинитися на 4 рівні,
– наголосив Степанов.

Він додав, що МОЗ зараз дуже розраховує на те, що після місцевих виборів Рада прийме законопроєкт щодо посилення штрафів за порушення карантину. Документ подали до парламенту ще у червні.

Яка ситуація з коронавірусом в Україні зараз?

Щодня в Україні фіксують зростання кількості хворих на COVID-19. За минулу добу, 22 жовтня виявили 7 517 нових інфікованих – це найбільший добовий приріст хворих від початку пандемії.

Загалом в Україні вже виявили 330 396 випадків коронавірусу, 6 164 людини померли від його ускладнень, а 137 578 одужали.