Злочинців затримали наприкінці 2020 року оперативники Луганського прикордонного загону імені Героя України полковника Євгенія Пікуса. Про це інформує пресслужба ДПСУ.

Читайте також У Слов'янську засудили організатора "референдуму ДНР" у 2014 році

Прикордонники виявили двох осіб, які у 2014 році долучилися до організації та проведення так званого "референдуму" щодо відокремлення Луганської області від України.

Під час подальшого кримінального провадження було підтверджено їхню участь в антидержавницькій злочинній діяльності,
– мовиться у повідомленні Держприкордонслужби.

Поліція провела досудове розслідування, за результатами якого їх було визнано винними у скоєнні злочину за статтею "Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

Прихильники "псевдодержави"отримали покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років з іспитовим терміном в 1 рік.

У Державній прикордонній службі зауважили, що продовжують викривати осіб, які брали активну участь у заходах зі зміни територіальної цілісності України на користь російської окупаційної влади.

Що відомо про так званий "референдум" на Донбасі

  • У травні 2014 року проросійські сепаратисти провели "референдуми" щодо проголошення незалежності так званих "Донецької народної республіки" і "Луганської народної республіки". Також мовилося про приєднання окремих регіонів до Росії.
  • "Референдум" було проведено всупереч Конституції України. Результати "волевиявлення" не визнає українська влада, Євросоюз, США та інші цивілізовані країни світу, крім Росії.