У ЗС Білорусі неочікувано оголосили про перевірку сил реагування, повідомили в міністерстві оборони країни.

Важливо Окупанти масово шиють форми ЗСУ, спротив у Бердянську: основне за 70 день війни

Під час перевірки підрозділам і військовим частинам треба буде відпрацювати питання приведення в бойову готовність, виконання маршу у призначені райони та виконання навчально-бойових задач.

Мета перевірки – оцінка готовності та здатності особового складу до оперативного реагування на можливе виникнення кризових ситуацій. Військові частини та підрозділи діятимуть на незнайомих ділянках місцевості в умовах обстановки, що швидко змінюється,
– написали в міноборони Білорусі.

Цікаво, що відомство повідомило – склад військової сили, яка залучатиметься до перевірки, буде поступово нарощуватися. Це, за словами міноборони, "дозволить перевірити їхню здатність протидіяти військовим загрозам як на землі, так і в повітрі".

Перевірка військових у Білорусі буде проходити комплексно, зазначили у відомстві. Зокрема будуть звертати увагу на забезпечувальні системи, що важливі для військових, які здебільшого виходять за території своєї країни.

Лукашенківське міноборони запевнило, що чергові навчання не загрожують Європі. Про те саме йшлося на початку 2022 року.

Заходи, що проводяться, є однією з найефективніших форм навчання військ і не несуть жодної загрози ні для європейської спільноти в цілому, ні для сусідніх країн зокрема,
– повідомили в міністерстві оборони Білорусі.

При цьому у відомстві додали – перевірка передбачає переміщення значної кількості військової техніки, що може заважати руху на загальногромадських шляхах.

Про переміщення військ Білорусі відомо в Україні

Командування Генерального штабу повідомило, що станом на 4 травня на Волинському та Поліському напрямках противник активних дій не проводив. Також немає ознак наступальних дій, свідчать дані відомства.

Водночас визначені підрозділи збройних сил Республіки Білорусі продовжують виконувати завдання з "прикриття" ділянки українсько-білоруського кордону в Брестській та Гомельській областях.

З метою перевірки готовності до виконання завдань за призначенням один ракетний дивізіон зі складу 465-ї ракетної бригади збройних сил Республіки Білорусь здійснює переміщення з пункту постійної дислокації до району призначення,
– повідомили в Генштабі.

Дивіться також – Білорусь мала напасти на Україну 21 березня: що тепер між Путіним і Лукашенком